24 Ağustos 2017 Perşembe

Bebeği ile birlikte hapse atılan kadın serbest!

Batman’da Paralel Devlet Yapılanması FETÖ terör örgütü üyeliği iddiası ile tutuklanan ve bebeği ile birlikte cezaevine gönderilen kadın polis hakkında karar çıktı. Bylock kullandığı için tutuklanan kadın polis bebeğinin bakımı ve geleceği için adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


Avrupa basını ayağa kalkmıştı

Batman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesi alınan ve Bylock kullandığı gerekçesiyle hakkında tutuklama kararı çıkan E.R.E. isimli kadın polis serbest bırakıldı. İfadesinde FETÖ mensubu olmadığını ve uygulamayı telefonuna kardeşinin indirdiğini söyleyen kadın polisin kardeşi S.G. ise hala firari. Batman’da büyük yankı uyandıran kadın polisin tutuklanma davasında en dikkat çekici ayrıntı ise E.R.E.’nin bebek sahibi olması.

Kesin hüküm gerektiren bulgu yok

Bebeğin annesiyle birlikte hapse atılması Avrupa basınında da geniş yankı uyandırmış ve adaletli bir tercih olmadığı yönünde söylentilere neden olmuştu. Mahkeme delillerin yetersizliği ve kesin hükme varmayı gerektirecek bir bulguya rastlanmadığı gerekçesi ile bebeğin bakımı ve geleceğini de hesaba katarak şüpheli kadın polis hakkında adli kontrol şartı ile serbest bırakılma kararını verdi.

İlginizi Çekebilir

Başbakan’dan çalışanlara müjde geldi, “enflasyon farkları verilecek”

Başbakan Binali Yıldırım, memur maaşları ile ilgili son durum açıklaması yaptı. Binali Yıldırım, memurların ve çalışanların enflasyon karşısında ezilmesine izin vermeyeceklerini söyleyerek “ enflasyon kayıplarını vereceğiz” ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yaz