Bebeği ile birlikte hapse atılan kadın serbest!

Batman’da Paralel Devlet Yapılanması FETÖ terör örgütü üyeliği iddiası ile tutuklanan ve bebeği ile birlikte cezaevine gönderilen kadın polis hakkında karar çıktı. Bylock kullandığı için tutuklanan kadın polis bebeğinin bakımı ve geleceği için adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


Bebeği ile birlikte hapse atılan kadın serbest!

Avrupa basını ayağa kalkmıştı

Batman Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ifadesi alınan ve Bylock kullandığı gerekçesiyle hakkında tutuklama kararı çıkan E.R.E. isimli kadın polis serbest bırakıldı. İfadesinde FETÖ mensubu olmadığını ve uygulamayı telefonuna kardeşinin indirdiğini söyleyen kadın polisin kardeşi S.G. ise hala firari. Batman’da büyük yankı uyandıran kadın polisin tutuklanma davasında en dikkat çekici ayrıntı ise E.R.E.’nin bebek sahibi olması.

Kesin hüküm gerektiren bulgu yok

Bebeğin annesiyle birlikte hapse atılması Avrupa basınında da geniş yankı uyandırmış ve adaletli bir tercih olmadığı yönünde söylentilere neden olmuştu. Mahkeme delillerin yetersizliği ve kesin hükme varmayı gerektirecek bir bulguya rastlanmadığı gerekçesi ile bebeğin bakımı ve geleceğini de hesaba katarak şüpheli kadın polis hakkında adli kontrol şartı ile serbest bırakılma kararını verdi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Haşim Kılıç oğlu için çıkan yakalama kararı hakkında konuştu!

Haşim Kılıç oğlu için çıkan yakalama kararı hakkında konuştu!

Oğlu hakkında ByLock kullandığı iddiasıyla yakalama kararı verilen eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç açıklama yaptı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz