Bebeğini denize atan anne için müebbet hapis

Geçen sene psikolojik sorunları olduğu söylenen ve bebeğini denize atarak öldüren anne ile ilgili yürütülen soruşturma kapsamında cani annenin cezai ehliyetinin tam olduğu ortaya çıktı. Anne Fatma K. ve beraber yaşadığı Mustafa T. hakkında müebbet hapis cezası isteniyor.


Bebeğini denize atan anne için müebbet hapis

İstanbul Eminönü iskelesinde 40 günlük bebeğini denize atan annenin cezai ehliyetinin tam olduğu kaydedildi.

Geçtiğimiz sene Ocak ayında Eminönü’nde 40 günlük bebeğini denize atan anne Fatma K. ve beraber yaşadığı Mustafa T.’nin ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanmalarına devam edildi. İstanbul 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuklu sanık Fatma K. cezaevinden getirilirken, tutuksuz sanık Mustafa T. ise duruşmaya katılmadı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ismine bir avukat da duruşmada hazır bulundu. Duruşmada Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde görev yapan Psikiyatrist Fatih Öncü tanık olarak dinlendi. Öncü, olay tarihinde sanık Fatma K.’nın tedavi maksatlı görev yaptığı hastaneye gönderildiğini söyleyerek, Fatma K.’nın çelişkili ifadeler verdiğini belirtti.

RAPOR DAVA DOSYASINDA

Tanığın ifadesinin sonrasında mahkeme başkanı, sanık Fatma K.’nın akıl sağlığının tespiti için Adli Tıp Kurumu tarafından istenen raporun dava dosyasına girdiğini açıkladı. Raporda, Fatma K.’nın olay sebebiyle cezai ehliyetinin tam olduğu, herhangi bir akıl hastalığının bulunmadığının belirlendiği söylendi.

Duruşmada söz alan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı, sanık Fatma K.’nın ifadesinde bebeği öbür sanık Mustafa T. ile beraber öldürdüklerini söylediğine değinerek, ilk duruşmada tahliye edilen Mustafa T.’nin tekrardan tutuklanmasını istedi. Sanık Fatma K.’nın avukatı ise, müvekkilinin tahliye edilerek tedavisine devam edilmesini istedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık Fatma K.’nın tutukluluk halinin devamına hükmetti. Sanık Mustafa T.’nin tekrardan tutuklanması talebini reddeden mahkeme, ATK raporuna karşı savunma hazırlamaları için avukatlara süre vererek duruşmayı erteledi.

İlginizi Çekebilir

İstanbul’da gayrimenkul yatırımı artık riskli görülüyor

İstanbul’da gayrimenkul yatırımı artık riskli görülüyor

Avrupa'nın 30 ülkesi arasında en karlı gayri menkul yatırımı yapılabilecek şehir olarak gösterilen İstanbul artık son sırada gösteriliyor. Bu büyük gerilemenin en büyük sebeplerinden birinin bölgedeki istikrarsızlık ve savaş riski olduğu söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz