Bekir Bozdağ: Afrin’de 932 Terörist öldürüldü!

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklamaya göre Afrin’de bugüne kadar TSK’nın gerçekleştirdiği operasyonlar sonucu 932 terörist öldürülerek etkisiz hale getirildi.


Bekir Bozdağ: Afrin’de 932 Terörist öldürüldü!

TSK’nın Afrin’e Zeytin Dalı Harekatı’nda bugün 16. gün. Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Zeytin Dalı Harekatı’nda şuana kadar 932 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

5 HEDEF İMHA EDİLDİ, 35 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

TSK’dan yapılan açıklamada, “Hava Güçleri tarafından düzenlenen hava operasyonu ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 5 hedef imha edilmiştir. Harekata katılan uçaklar emniyetle üslerine dönmüşlerdir. Zeytin Dalı Harekatı kapsamında bölgeden elde edilen bilgilere göre 35 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü üyesi etkisiz hale getirilmiştir. Harekatın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 932 olmuştur.” dendi.

YENİ HEDEF 1027 RAKIMLI TEPE

TSK ve ÖSO’nun Afrin’deki yeni hedeflerinin 1027 rakımlı tepe olduğu söyleniyor. Raco’ya 6 kilometre uzaklıktaki 1027 rakımlı tepenin alınması için harekete geçildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz