Berat Albayrak yaz saati kararına kızdı

Enerji Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamada yaz saati uygulamasını Danıştay’ın durdurmasını eleştirdi.


Berat Albayrak yaz saati kararına kızdı

Uygulamanın esas yönüyle bir değişiklik olmayacağını ve uygulanmaya devam edileceğini belirten Albayrak yaz saati ile enerji tasarrufunun ciddi derecede yükseldiğini ve ülke genelinde doğalgaz kullanımına kadar pek çok alanda tasarruf sağladığını söyledi. Albayrak’ın açıklamalarının ardından gözler Danıştay kararının uygulanma sürecine çevrildi. Albayrak ayrıca doğalgazın haneye ulaşımında en uygun fiyatlara sahip ülke olduğumuzun da altını çizdi. Toplam 24 AB ülkesinden daha uygun fiyata doğalgaz kullanan Türkiye’nin bu anlamda öncü olmaya devam edeceğine vurgu yaptı.

ENERJİ TASARRUFU YÜKSEK

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak yaptığı açıklamada ülke genelinde enerji sorununu ele aldı. Doğalgazın en uygun fiyatlarla Türkiye’de arz edildiğini söyleyen Albayrak bu konuda Avrupa Birliği ülkelerinden daha avantajlı olduğumuzu kaydetti. Danıştay tarafından iptal edilen yaz saati uygulamasını değerlendiren Albayrak uygulamanın enerji tasarrufu sağladığını ve uygulanmaya devam edileceğini söyledi.

EKONOMİK KAZANÇ SAĞLIYOR

Yaz saati ile elektrik ve doğalgaz kullanımının ciddi oranda azaldığını belirten Albayrak ülkenin enerji kazancının her şeyin üstünde olduğunu vurgulayarak Danıştay tarafından açıklanan kararın esas uygulamada bir değişikliğe neden olmayacağını söyledi. Albayrak bu uygulama ile kazanılan enerjinin ülke kalkınmasında kullanıldığını söyleyerek ekonomik anlamda fayda sağlayan her uygulamaya sıcak baktıklarını dile getirdi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yerli kömür üretimi için imzalar atıldı

Yerli kömür üretimi için imzalar atıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye'de yerli kömür üretimi artışına dikkat çekerek iki şirket arasında imzalanan yerli kömür üretimi anlaşma törenine katıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz