Berlin merkezli JT Touristik iflas etti

Berlin merkezli turizm şirketi JT Touristik, sigorta sorunları sebebiyle iflas ettiğini açıkladı.Şirketin artık çalışacak sigorta firması dahi bulamadığı söyleniyor.


Berlin merkezli JT Touristik iflas etti

Berlin merkezli JT Touristik son dakika basın açıklaması yaparak iflas talebinde bulunduklarını açıkladı. Tüm dünyanın dikkatini çeken Alman turistler, özellikle yaptıkları harcamalar ile dikkat çekerken, yerli Alman vatandaşlarının gittikleri her bir ülkede çok ciddi Euro bıraktıkları ve bundan dolayı yabancı ülkeler ile Türkiye tarafından tercih edildikleri biliniyor. Her yıl Antalya’ya 50 bin Alman turist gönderen Berlin merkezli JT Touristik’in sigorta sorunlarından dolayı iflasını istediği ve zarar etmesinin yanında sigorta yaptırabilecek sigorta şirketleri dahi bulamadıkları ifade edildi. Konu hakkında yapılan açıklamada Berlin merkezli JT Touristik’in an itibari ile Antalya’da 2 bin Alman turistinin mevcut olduğu, bu turistlerin 31 Ekim tarihine kadar sigorta güvencesi kapsamında oldukları ifade edildi.

TÜRKİYE HER YIL DAHA KÖTÜ SORUNLAR YAŞIYOR

Berlin merkezli JT Touristik’in iflas etmesi sektörde büyük bir panik yaratırken, Türk otelcilerinin kendi elleri ile Booking.com gibi dev operatörlerin Türkiye’den çıkmaya zorladıkları için çok büyük pişmanlıklar duydukları biliniyor. Türk otelcilerin aldıkları kararlar ve yerli müşterilere sundukları kötü hizmetler dolayısı ile birçok müşteriden tepki çektikleri bilinirken, yabancı turist konusunda ise Arapların son dönemde Türkiye’de daha fazla tatil yaptıkları ve Türklere yer kalmadığı belirtiliyor.

ÖNÜMÜZDEKİ YIL NE OLACAK?

Geçtiğimiz yıla göre oldukça iyi bir turizm sezonu geçiren Türkiye bu yıl turizm sektöründen umduğunu buldu. Ancak her geçen gün turizm sektöründen gelen bu kötü haberler neticesinde önümüzdeki senenin otelciler açısından bir hayli zorlu geçeceği düşünülüyor. Konu ile ilgili birçok otelci durumun farkında olduğunu vurgulayarak biran önce önlemler alınması gerektiğini belirtiyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Oyuncak devi Toys R Us iflasını açıkladı

Oyuncak devi Toys R Us iflasını açıkladı

Dünyanın en büyük oyuncak firmalarından biri olan Toys R Us son dönemlerde yaşadığı ekonomik krizler sebebiyle iflasını bildirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz