Beştepe’de son dakika güvenlik toplantısı

Erdoğan önderliğinde Beştepe’de az önce bir güvenlik toplantısı başlatıldı. Toplantıda IKBY tarafından gerçekleştirilen referandum ile ilgili görüşüleceği tahmin ediliyor.


Beştepe’de son dakika güvenlik toplantısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Beştepe’de yeni bir kritik güvenlik toplantısının biraz önce başladığı açıklandı. MGK ve Bakanlar Kurulu dışında ilk defa geç saatlerde yapılmaya başlanan toplantının IKBY dolayısı ile olabilecek olduğu, bu konuda hükümetin yeni adımlar atmasın adına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından talimatlar verilebilecek olduğu tahmin ediliyor. Bugün bazı yetkililer tarafından yapılan Türkiye’nin yararına ve çıkarına olması dolayısı ile hemen yaptırım uygulanamayacak olmasının açıklanması ile halk tepki gösterirken, Erdoğan’ın bundan dolayı yaptırımları devreye sokabilecek olduğu iddia ediliyor. Yaptırım açıklamalarını sürekli tekrarlayan ancak işe yarar herhangi bir adım atmayan yetkililere karşı Erdoğan’ın tavrının ne olacağı da merak ediliyor.

TÜRKİYE GÜVENLİK KONUSUNDA YENİ ADIMLAR ATACAK

Türkiye tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yapılan toplantıya “Başbakan Binali Yıldırım, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile birlikte üst düzey yetkililer” katılıyor. Yapılacak olan görüşmeden akıllara Süleyman Soylu hakkında “istifa edebilir” iddiaları gelirken, Erdoğan’ın savunma alanında Türkiye’nin yeni önlemler almasını sağlayabileceği de iddia edilmekte.

YAPTIRIM KARARLARI BEKLENİYOR

IKBY tarafından tüm uyarılara rağmen gerçekleştirilen referandum sonunda Türkiye henüz somut bir adım atmadı. Konu ile ilgili değerlendirmelerin yapılacağı ve IKBY ile ilgili kararlar alınacağı düşünülüyor. Referandum kararlarının hemen ardından İran hükümeti kara ve hava yollarını IKBY için kapatarak tepkisini ortaya koymuştu. Türkiye’nin de yakın dönemde benzer uygulamalar sergileyeceği düşünülüyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
NATO kritik toplantı için Belçika’da bir araya geldi

NATO kritik toplantı için Belçika’da bir araya geldi

Brüksel'de gerçekleşecek ve 2 gün devam edecek toplantı için NATO temsilcileri üyeleriyle buluştu. Toplantının ana gündem maddesi güvenlik konuları olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz