Bidonlarla uyuşturucu kaçakçılığı

Lübnan açıklarından Mersin’e gelen bir gemiden denize atılan 8 adet bidondan tam 4 milyon lira değerinde uyuşturucu madde çıktı. Sahil güvenlik ekiplerinin dikkatinden kaçmayan olayda ülkeye sokulmak istenen captagon isimli yeni bir uyuşturucu hapta deşifre edildi.


Bidonlarla uyuşturucu kaçakçılığı

Yeni bir uyuşturucu hap

Mersin açıklarında sahil güvenlik ekiplerinin devriyesini fark ederek gemide bulunan 8 bidona doldurdukları uyuşturucu maddeleri denize atan mürettebat kıskıvrak yakalandı. Toplamda 4 milyon lirayı geçen değeri ile dudak uçuklatan uyuşturucu madde içinde kilolarca esrar bulunurken yeni bir uyuşturucu çeşidi olan ve bonzaiden çok daha etkili olduğu öne sürülen captagon isimli uyuşturucu haplardan da çok sayıda ele geçirildi. Bidonlara doldurulan haplar denizden çıkarıldı.

Bidonlarla uyuşturucu kaçakçılığı

Ele geçirilen uyuşturucu imha edildi

Sahil güvenlik tarafından gözaltına alınan gemi mürettebatının Lübnan’dan geldiği ve ticareti paravan olarak kullanarak uyuşturucu madde kaçakçılığı ve satışı yapmayı amaçladıkları öğrenildi. Ele geçirilen uyuşturucu madde kontrollü bir şekilde imha edilerek binlerce gencin zehirlenmesinin de önüne geçilmiş oldu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Uyuşturucu satıcıları evin içine sera kurmuş!

Uyuşturucu satıcıları evin içine sera kurmuş!

İstanbul'da yapılan uyuşturucu baskınında 62 kilo 600 gram bonzai, 38 kök hint keneviri yakalandı. Evin alt katının uyuşturucu serasına çevrildiği görüldü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz