Bilal Erdoğan, imam hatip öğrencilerine seslendi: Sizler Erdoğan’ın neslisiniz!

Bilal Erdoğan, 81 şehirden gelen imam hatip okul başkanları ve öğrencilerine seslenerek, ‘Genç kardeşlerim sizler Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı ve başbakanlığın neslisiniz’ ifadelerini kullandı.


Bilal Erdoğan, imam hatip öğrencilerine seslendi: Sizler Erdoğan’ın neslisiniz!

Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde bir otelde ‘Türkiye Öğrenci Meclisi Başkanları Kurultayı’ düzenlendi. Kurultaya Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Bilal Erdoğan, 81 ilden gelen imam hatip okul başkanları ve öğrencileri katıldı.

‘Sizler dünyanın geleceğine damga vuracaksınız’

Toplantıda ilk sözü alan Milli eğitim bakanı Yılmaz’ın sonrasında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan kürsüye çıktı. Sözlerine gençlerin geleceği temsil ettiğini belirterek başlayan Bilal Erdoğan, şunları belirtti:

“En heyecanlı hissettiğim anlar gençlerle bir araya geldiğimiz anlar. Elbette Dünya mühim bir dönüm noktasında, ülkemiz mühim bir dönüm noktasında. Bu şekilde bir dönüm noktasında ülkemizin geleceğini elde tutan siz kardeşlerimiz dünyanın geleceğine de damgasını vuracak olan nesillersiniz.”

‘Maskeli baloya geliyorsunuz, hazırlanmışsınız ama…’

Bilal Erdoğan, toplantıya’sivil kıyafetlerle’ geldiğini belirterek, bunun sebebini şu şekilde anlattı: “Genç kardeşlerimizle bir araya geleceğimizi öğrenince 3 günlük kamp kurultay olacağını işitince bendeniz bu şekilde sivil gelmeyi tercih ettim. Bakanımızın geleceğini son anda öğrenince biraz kontrpiyede kaldım. Yani maskeli baloya gidiyorsunuz hazırlanmışsınız ama herkes sivil, size büyük bir şaka yapılmış biraz öyle hissediyorum beni affedin.”

‘İsrail’in güvenliğine yönelik strateji oluşturuluyor’

Bilal Erdoğan gençleri zor bir geleceğin beklediğini söylerken “Bu kardeşlik iklimini yaşayamadığımız, yaşatamadığımız bu dönemeçte baktığımızda İsrail’in güvenliğine yönelik strateji yaratılmaya çalışıldığını görüyoruz” şeklinde konuştu.

Erdoğan, şu şekilde devam etti: “Maalesef İsrail’in güvenliğinden anladıkları İsrail’in çevresindekilerle barış içersinde eşit koşullarda yaşaması değil, başka ülkelerin, yani İslam ülkelerinin istikrarsızlaştırılması. Yani İslam ümmeti ne kadar karmaşa içersinde olursa, İsrail’in o kadar güvende olacağını düşünen bir zihniyetle karşı karşıyayız. Selahattin Eyyübi’nin kemikleri ne kadar sızlarla İsrail o kadar güvende olur zihniyetiyle karşı karşıyayız. Mekke ve Medine ne kadar güvende olmazsa İsrail o kadar güvende olur zihniyetindeyiz. Bu bütün dünyada barışı da tehdit eden zihniyetin kendisidir. Kudüs’ün başkent olarak tanınması, Türkiye’yi kuşatma çevreleme operasyonun bir parçası olarak geçmektedir. Müttefiklerimizle mücadele içersine, savaş içersine sokulmaya çalışıyoruz.”

‘Bütün bunlar Allah’ın kader planı içerisinde bir damla bile değildir’

Öğrencilere “Eskiden müttefikleri eleştirmeyen bir Türkiye vardı. Biz bunları aşarak büyüdük. Sizler bunları görmediniz bile” diyerek seslenen Erdoğan, şu şekilde devam etti:

“Genç kardeşlerim sizler Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı ve başbakanlığın neslisiniz. Bendeniz sizin yaşınızda imam hatip öğrencisiyken başbakanın sağlığı ile değişen ülke ekonomisi, koalisyon arasındaki geleceğe bakıyorduk. Siz ne kadar tasarlarsanız tasarlayın tüm bunlar Allah’ın kader planı içerisinde birer damla bile değildir. Bir gün hapiste olan cumhurbaşkanımız 3 yıl sonra gümbür gümbür iktidara geldi. Eminim size gelen ağabey ve hocalarınız geçmişin zorluklarından bahsediyordur ama sizi de zor bir gelecek bekliyor.”

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

Atatürk gazilik unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil!

MHP'nin, AK Parti'li Metin Külünk'ün Erdoğan'a gazilik unvanı verilmesiyle alakalı kanun teklifine, "yeşil ışık yakmak" olarak adlandırılan "Değerlendiririz" cevabının sonrasında partinin İstanbul Milletvekili Atila Kaya ilk eleştiriyi yaptı. Bu önerinin cephedeki askerlere "saygısızlık" olduğunu belirten MHP'li Kaya, "Öykündüğünüz Atatürk o unvanın bedelini cephede ödedi, sarayda değil" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz