Binali Yıldırım canlı yayında referandumu değerlendirdi

Başbakan 4 televizyon kanalı tarafından düzenlenen ortak yayına katılarak referandum ve TEOG konusunda sorulan soruları yanıtladı.


Binali Yıldırım canlı yayında referandumu değerlendirdi

Başbakan Binali Yıldırım canlı yayında çok önemli açıklamalarda bulundu. Son haftanın en büyük gündem maddelerinden birisi olan Barzani yönetimi tarafından Kuzey Irak’ta Kürdistan’ın kurulması için bugün yapılan ve resmi olarak hala daha oy kullanma işleminin devam ettiği referandum olurken, dört TV kanalından yapılan ortak canlı yayında referandum ve Barzani’ye yönelik açıklamalar yaptı. Başbakan Binali Yıldırım, açıklamalarında Türkiye’nin kendisine göre bu referandum dolayısı ile koruma ve tedbir kararlarını MGK ve Bakanlar Kurulu’nda görüştüğünü, buna göre alınan önlemlerin referandumun tamamlanması durumunda hemen devreye alınacak olduğunu açıkladı.

TEOG BİR SİSTEM DEĞİLDİR

Başbakan Binali Yıldırım, referandum konusunda yaptığı açıklamaların yanında Erdoğan’ın kaldırılmasını istemesinin hemen ardından değişen TEOG sınavı ile ilgili olarak konuştu. Başbakan, Türkiye’de TEOG’un bir sistem olmadığını, bundan dolayı herhangi bir sistem değişikliğinin hiç olmadığını açıkladı. Yeni düzenlemelerin çok daha sağlıklı ve istikrarlı ilerleyeceğini savunan Başbakan konu üzerinde titizlikle durulduğunu vurguladı.

BARZANİ ÇATIŞMA ORTAMI YARATIYOR

Yıldırım, Barzani’nin sıcak bir çatışma ortamı hazırladığını ifade ederek, bu sıcak çatışma ortamını hazırlayan taraf olan Barzani’nin ekonomik ve diğer konularda Türkiye’nin yaptırımları ile karşı karşıya kalacak olduğunu açıkladı. Başbakan, referandum için tepki gösteren tek ülkenin Türkiye olmadığını dünyanın birçok ülkesinin de Barzani yönetimini eleştirdiğini hatırlattı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Afrin operasyonu ile 300 terörist öldürüldü!

Afrin operasyonu ile 300 terörist öldürüldü!

Başbakan Binali Yıldırım, Zeytin Dalı Operasyonun kapsamında şu ana kadar 300'den fazla teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz