Bir haftalık Suriyeli bebeği battaniyeye sarıp otoparka bıraktılar

Mersin’in Erdemli ilçesinde, bir haftalık erkek bebek otoparka bırakıldı. Sağlık durumu iyi olan bebek korumaya alındı.


Bir haftalık Suriyeli bebeği battaniyeye sarıp otoparka bıraktılar

Merkez Mahallesi’nde Erdemli Belediyesine ait otopark görevlisi Yasin Doğan, bank üstünde battaniyeye sarılı halde bir bebek buldu. Doğan, bir müddet bekledikten sonra vaziyeti polise bildirdi. Olay yerine gelen polis ve sağlık görevlileri bebeği alarak ilçe devlet hastanesine götürdü. Tedavi altına alınan bebeğin sağlık vaziyetinin iyi olduğu söylendi. Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Seray Zöhre, küçük bebeğin vaziyetinin iyi olduğunu belirtti. Zöhre, “Elindeki damar yolu izlerinden anlaşılacağı üzere hastanede doğum yapılmış olabilir. Bebeğimiz 2,5 kilo ağırlığında ve 47 santim boyunda olup, sağlık vaziyeti gayet iyi vaziyette. Bebeğimizi takip maksatlı hastanemize yatırdık ve lüzumlu bakımlarını yaptık. Bebeğin bulunduğunda battaniyenin içerisinde doğum tarihinin ve adının yazılı olduğu bir not da bırakmışlar. Vaziyeti Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne haber verdik ve lüzumlu işlemler tamamlandıktan sonra bebeğimizi taburcu edeceğiz” şeklinde konuştu.

Bebeği bulan otopark görevlisi Doğan ise “Ben araçlarla ilgilenirken bebeği gördüm. Bebek bekleme bankının yanında battaniye içerisine sarılı halde duruyordu. Çevrede kimse yoktu. Bende hemen polise haber verdim ve bebeği götürdüler” diyerek konuştu.

Bu arada üstünden çıkan notta 10 Ocak 2018 tarihinde dünyaya gelen Muhammed Dellah’ın Suriye uyruklu olduğu tahmin edilirken, ailesi ise aranıyor. Olayla alakalı inceleme başlatıldı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Köpeği arabanın arkasına bağlayıp sürükleyerek öldürdü!

Köpeği arabanın arkasına bağlayıp sürükleyerek öldürdü!

Mersin’de bir arabanın arkasına iple bağlanan Rottweiler cinsi köpeğin cansız bedeni, araç sahibi tarafından sürüklenirken götürüldü. Meydana gelen olay başka bir şoför tarafından cep telefonu ile an be an kaydedildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz