Bitcoin fena çakıldı! fiyatı 10 bin doların altına düştü

Kripto paralarda süren satış eğilimi Bitcoini Aralık ayından bu yana ilk defa 10 bin doların altına düşürdü.


Bitcoin fena çakıldı! fiyatı 10 bin doların altına düştü

Bitcoin fiyatlarındaki sert dalgalanma devam ediyor. Bitcoin 1 Aralık’tan bu yana ilk defa 10 bin doların altını görürken, düşüş 9 bin 186 dolara kadar sürdü. Bitcoin böylece Aralık sonunda gördüğü zirve seviyesinden yüzde 50 değer yitirmiş oldu.

ÜLKELERDEN GELEN HABERLER ETKİLEDİ

Bitcoin ardından ise gelen alımlarla toparlanarak tekrardan 10 bin doların üstüne çıktı. Bitcoin’de meydana gelen düşüşte Çin ve Güney Kore ile beraber Almanya ve Fransa’nın da kripto para piyasasına yönelik yeni bir düzenleme getirebileceğine yönelik haberler etkili oldu.

GÜNCEL BITCOIN FİYATI

Kripto para piyasasının geneline bakıldığında meydana gelen hareketlilik iki günde toplam piyasa değerini 200 milyar dolar düşürmüş oldu.

Piyasada en fazla değer yitiren kripto para ise yüzde 90’lık kayıpla BitConnect oldu. Saat 08.00 verilerine göre Bitcoin fiyatı 11 bin 376 dolar seviyelerinde.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Ekonomi Bakanı Bitcoin Uyarısı Yaptı!

Ekonomi Bakanı Bitcoin Uyarısı Yaptı!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kripto paralarla alakalı, "Riskine kesinlikle dikkat etmek gerek, dikkatli olmak lazım. Hükumet olarak da bu şekilde insanlarımızın kandırılmasına müsaade etmeyeceğiz." dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz