Bitcoin fiyatları artıyor, rekor üstüne rekor kırıyor!

Piyasa değeri 200 milyar doları aşan şifreli para birimi Bitcoin ilk defa 12 bin dolar seviyelerini görerek kendi rekorunu kırdı. Bitcoin bazı ülkelerde yasaklanmasına rağmen değer artışını her geçen gün hızla sürdürmeye devam ediyor.


Bitcoin fiyatları artıyor, rekor üstüne rekor kırıyor!

Fiyatlarda meydana gelen yükselişte Bitcoin vadeli kontratların bu ay içinde işleme açılacağı beklentisi mühim rol oynuyor. Bitcoin’in vadeli işlem görmeye başlamasıyla kripto para biriminin yatırımcılar arasında daha çok kabul görebileceği ve kullanımının yaygınlaşacağı söyleniyor. Bitcoin sabahki işlemlerde önce 12 bin 188 dolara, sonrasında da 12 bin 273 dolara kadar çıkarak rekor tazeledi.

PİYASA DEĞERİ 200 MİLYAR DOLARI AŞTI

Sene başında bin dolar seviyesinde olan Bitcoin böylece yatırımcısına aradan geçen 11 ayda 12 kat para kazandırmış oldu. Ayrıca Bitcoin’in piyasa değeri de 200 milyar doları aştı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Ekonomi Bakanı Bitcoin Uyarısı Yaptı!

Ekonomi Bakanı Bitcoin Uyarısı Yaptı!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kripto paralarla alakalı, "Riskine kesinlikle dikkat etmek gerek, dikkatli olmak lazım. Hükumet olarak da bu şekilde insanlarımızın kandırılmasına müsaade etmeyeceğiz." dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz