Bodrumlular 4.2 şiddetinde artçı deprem ile uyandı

Bodrum’da meydana gelen 4.2 şiddetindeki depremin merkezi Ege Denizi olarak belirlendi. Artçı olduğu söylenen deprem Bodrum’da panik yarattı.


Bodrumlular 4.2 şiddetinde artçı deprem ile uyandı

Türkiye ve dünya beşik gibi sallanıyor. Son 3 aydan bu yana yaşanan depremlerin çok üst seviyede ve etkin olduğunu açıklayan deprem uzmanları, bugün gece geç saatlerde Ege Denizi’nde yaşanan depremin Bodrum’dan çok derinden olmasa da hissedildiğini ve vatandaşlar üzerinde büyük panik ve korkuya neden olduğunu açıkladı. Ege Denizi’nde yaşanan 4.2 şiddetindeki depremin başta Bodrum kayalıklarından ve kıyı kesimlerinden hissedildiği ifade edilirken, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz depremin bir artçı deprem olduğunu açıkladı.

ARTÇI DEPREM OLDUĞU AÇIKLANDI

Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, 4.2 şiddetinde belirlenen depremin Bodrum’da herhangi bir görünen hasara ve can kaybı ile mal kaybına sebep olmadığını, vatandaşların ise depremler karşısında panik olsalar dahi bir zarar olmamasının sevindirici olduğunu açıkladı. Ancak yapılan açıklamalar daha öncede sallanan Bodrum sakinlerini rahatlatmaya yetmedi. Depremin artçı olduğu söylenirken kafalarda Öncü mü? Artçı mı? olarak soru işaretleri yanmaya başladı. Halkın bir kısmı geceyi dışarıda geçirmeyi daha güvenli buldu.

DEPEMLER KORKUTUYOR

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) 4.2 şiddetinde olduğunu açıkladığı depremin şiddeti bakımından çok fazla olmasa da orta ölçekli bir deprem olduğunu 4.2 açıklaması ile doğruladı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yapılan açıklamada depremin artçı olup olmadığı konusunda herhangi bir bilgi görülmezken, Bodrumlu vatandaşların havaların soğuması dolayısı ile sokaklara çıkmadığı, evlerinde bekledikleri açıklandı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Papua Yeni Gine’de 6.3 şiddetinde deprem!

Papua Yeni Gine’de 6.3 şiddetinde deprem!

Okyanusya ülkesi Papua Yeni Gine'de 6.3 şiddetinde deprem meydana geldi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz