Boğaz suyunun değişen rengi korkuttu

Boğaz çevresinde yaşayan ve boğaz kıyılarından geçen vatandaşlar gözlerine inanamadı. Deniz rengindeki anormal değişim vatandaşları tedirgin etti.


Boğaz suyunun değişen rengi korkuttu

İstanbul Boğazı, Anadolu Hisarı’nda bulunan villa tipi evlerin rıhtımlarına kadar dayanan boğaz sularının vatandaşları ve ev sakinlerini korkuttuğu, birçok vatandaşın boğazın suyunu görmesinin ardından yetkililere haber vererek bu durumun bir an önce önüne geçilmesi ve araştırma yapılmasını istediği ifade edildi. İddialara göre bugün sabah saatlerinden itibaren deniz suyunun bir anda renk değiştirmeye başladığı ve daha önce hiç bu kadar renk değişiminin görülmediği ifade edilerek, yetkililerden önlem almaları ve bu durumun neden kaynaklandığı konusunda testler ve araştırmalar yapmaları istendi. Yetkililer ise durumun dere bakımı ve onarımından dolayı kaynaklandığını, en kısa zamanda bu soruna çözüm olarak derenin onarım ve yapım çalışmalarının tamamlanarak sona ereceğini açıkladı.

BOĞAZ SUYU RİSKLİ TARTIŞMASI

Boğaz suyu ile ilgili olarak tehlikeli bir deniz suyu olup olmadığı tartışmaları sürerken, yaz aylarında binlerce vatandaşın her gün boğazın derin sularına atladığı ve ölenlerin dahi olduğu biliniyor. Yetkililer boğazdan denize girilmemesi uyarısında bulunmasına rağmen bu uyarıları dinleyenlerin fazla olduğu kadar dinlemeyenlerin bir o kadar çok olduğu biliniyor.

HER YIL UYARI YAPILIYOR

Boğazın özelikle bazı kesimlerinde aşırı derecede akıntı olduğu ve bu akıntının yüzmeyi engellediği defalarca kez gündeme geldi. Ayrıca boğaz sularının temizliği ile ilgili henüz net bir açıklama yapılmadı. Her yıl yapılan bu uyarılara rağmen sıcaktan bunalan vatandaşlar kendilerini boğaz sularına bırakmaktan alı koyamıyorlar.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz