Bolu Dağı’nda kar yağışı yüzden D-100 Karayolu kapandı!

Bolu Dağı TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu kesiminde başlayan yoğun kar yağışı şoförlere zor anlar yaşatıyor.


Bolu Dağı’nda kar yağışı yüzden D-100 Karayolu kapandı!

Türkiye’nin en mühim geçiş güzergahlarından olan Bolu Dağı TEM Otoyolu ve D-100 Karayolu kesimlerinde öğle saatlerinde başlayan kar yağışı giderek şiddetini artıyor. Yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışıyla beraber kar kalınlığı bazı bölgelerde ortalama 20 santimetreyi bulurken, sis sebebiyle yer yer görüş mesafesinin 10 metreye kadar düşmesi şoförlere zor anlar yaşatıyor.

Sürücüler yol güzerahında bulunan elekronik tabelalar ve trafik ekipleri tarafından hız yapmamaları ve lüzumlu önlemleri almadan yola çıkmamaları ile alakalı uyarılıyor. Karayolları ekipleri ise kar yağışıyla beraber güzergahlarda tuzlama ve kar küreme çalışmalarına başladılar.

Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, gece yarısı itibariyle kar yağışı hafifleyecek ve yağış Cumartesi günü son bulacak.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Tüm şehri seferber eden adam eşine küsüp samanlıkta saklanmış

Tüm şehri seferber eden adam eşine küsüp samanlıkta saklanmış

Bolu'da ailesinin kayıp haberi verdiği ve 4 gündür AFAD, Jandarma ve köylülerin aradığı 48 yaşındaki Yusuf Türk samanlıkta bulundu. Şehri seferber eden adam ailesine küsüp 4 gün boyunca kendini samanlığa kapatmış.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz