Haber – Son Dakika – Güncel

Booking.com, Hukuki Süreç Sürüyor

Booking.com Türkiye’de yasaklanmasının ardından hukuki olarak itiraz haklarını kullanmıştı. Booking.com tarafından yapılan açıklamaya göre hukuki sürecin devam ettiği bildirildi.

Booking.com, Hukuki Süreç Sürüyor

Booking.com, Türkiye’den gerçekleştirilen online rezervasyon faaliyetlerimizin kısıtlanmasına yönelik mahkemece alınan ihtiyati önlem kararına yaptıkları itirazın hukuki sürecinin devam ettiğini bildirdi.

“SADECE TÜRKİYE İÇİNE VERDİĞİMİZ HİZMET KISITLANMIŞTIR”

Booking.com’dan yapılan açıklamada, “10 Mayıs 2017 tarihinde gerçekleştirilen duruşmada, mahkeme heyeti itirazımıza ilişkin bir karar vermemiş olup, duruşmayı 26 Mayıs 2017 tarihine ertelemiştir. Bu müddet zarfında, Türkiye yasalarına bağlılığımızın gereği olarak, Türkiye’den yalnızca Türkiye içine verdiğimiz servislerimizin erişimi ihtiyaten kapalı olmaya edecektir. Ancak Türkiye’den yurtdışına olan online rezervasyon hizmetimiz ise kesintisiz sürmektedir” denildi.

“KARAR TÜRK OTELCİLERE ZARAR VERDİ”

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Türk müşterilerimizin tüm dünyada açık ve şeffaf konaklama seçeneklerine ulaşmasına ve bunları kıyaslamasına olanak tanıyan bir online rezervasyon sitesi ve teknolojisi geliştiricisi olarak, ihtiyati önlem kararına katılmadığımızı yinelemek isteriz. Nitekim, Türkiye’de işbirliği yaptığımız birçok otel işletmesi, bu kararın işlerine verdiği ekonomik zararı ve Türk turizmi üzerinde yarattığı olumsuzlukları ifade etmek amacıyla kendi iradeleriyle hukuki sürece müdahil olmayı seçmişlerdir.

“İNANCIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Hukuki süreç boyunca, Türkiye’de 13 binden fazla konaklama sağlayıcısının Booking.com işbirliğinden hem müşterileri, hem kendi işletmeleri, hem de Türk turizm endüstrisi için sağladığı katma değerin öneminin sağduyulu ve doğru bir biçimde değerlendirileceğine dair inancımızı sürdürmekteyiz. “

ETİKETLER:
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ