Booking Türkiye’den Çekiliyor

TURSAB’ın açmış olduğu dava sonuçlandı. Uluslararası seyahat ve organizasyon sitesi olan Booking, Türkiye’deki faaliyetlerini durduruyor.


Booking Türkiye’den Çekiliyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, birlik üyesi seyahat acentalarına karşı yapmış olduğu haksız rekabetin önlenmesi amacı ile açılan davanın, online rezervasyon portalı olan Booking’in Türkiye’deki faaliyetlerinin durdurulması kararını aldı.

Haksız Rekabet, Booking’i Engelledi

Meydana gelen haberde, 29.03.2017’de açılan tarihi duruşmada, Booking benzeri şirketlerin bu siteye özel oluşturacağı ya da üstünden yerleşik otel ya da konaklama tesisleri gibi pazarlaması halinde faaliyetlerinin durdurulacağını açıkladı.

Booking’e BTK tarafından uygulandığı erişim engeli, mahkeme kararının tebliğinin ardından uygulanacak.

Geçtiğimiz günlerde Booking, TÜRSAB’ın gerçekleştirmiş olduğu başvuruda 2.543.992 TL idare para cezasına çarptırılmıştı. Rekabet Kurumu daha fazla dayanamayarak Booking’in Türkiye’de erişimini engelledi.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Ekonomik kriz vergi artışlarıyla aşılmaya çalışılıyor

Ekonomik kriz vergi artışlarıyla aşılmaya çalışılıyor

Türk ekonomisinde özelikle son aylarda yaşanan krizin sebebi olarak vatandaşın güven sorunu ve dış politikalardaki tutarsızlık gösteriliyor.

One comment

  1. Yurt içi gezilerimizde karşılaştırmalı fiyatları ile konaklama sunan bu portalın kapatılması hem tüketici olarak bizi hemde turizmin bu denli kötü günler geçirdiği dönemde Otelcileri mağdur etmiştir.Medeni ülkelerde çözüm yasak koymak değil çözüm üretmektir..En kısa sürede anlaşma yapılmasını temenni ederim

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz