Booking Türkiye’den Çekiliyor

TURSAB’ın açmış olduğu dava sonuçlandı. Uluslararası seyahat ve organizasyon sitesi olan Booking, Türkiye’deki faaliyetlerini durduruyor.


Booking Türkiye’den Çekiliyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, birlik üyesi seyahat acentalarına karşı yapmış olduğu haksız rekabetin önlenmesi amacı ile açılan davanın, online rezervasyon portalı olan Booking’in Türkiye’deki faaliyetlerinin durdurulması kararını aldı.

Haksız Rekabet, Booking’i Engelledi

Meydana gelen haberde, 29.03.2017’de açılan tarihi duruşmada, Booking benzeri şirketlerin bu siteye özel oluşturacağı ya da üstünden yerleşik otel ya da konaklama tesisleri gibi pazarlaması halinde faaliyetlerinin durdurulacağını açıkladı.

Booking’e BTK tarafından uygulandığı erişim engeli, mahkeme kararının tebliğinin ardından uygulanacak.

Geçtiğimiz günlerde Booking, TÜRSAB’ın gerçekleştirmiş olduğu başvuruda 2.543.992 TL idare para cezasına çarptırılmıştı. Rekabet Kurumu daha fazla dayanamayarak Booking’in Türkiye’de erişimini engelledi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeni Gelin dizisinin Nazgül’ü Bahar Süer sert sahneleri seviyor!

Yeni Gelin dizisinin Nazgül’ü Bahar Süer sert sahneleri seviyor!

Cumartesi günlerinin reyting rekorları kıran dizisi Yeni Gelin'in başrol oyuncusu Bahar Süer, verdiği röportajda "Sert sahnelerden büyük haz duyuyorum." dedi

One comment
  1. Yurt içi gezilerimizde karşılaştırmalı fiyatları ile konaklama sunan bu portalın kapatılması hem tüketici olarak bizi hemde turizmin bu denli kötü günler geçirdiği dönemde Otelcileri mağdur etmiştir.Medeni ülkelerde çözüm yasak koymak değil çözüm üretmektir..En kısa sürede anlaşma yapılmasını temenni ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz