Borsa yatırımcıları heyecanlı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Katar ziyareti ve ekonomik ilişkilerde görünen parlak ufuk borsayı da etkiledi. Borsa İstanbul’da BİST 100 endeksi güne yükselişle başladı. Yatırımcıları heyecanlandıran yükselişin gün içinde de aynı çizgide devam etmesi bekleniyor. Yükseliş nedeniyle satışlar artarsa akşam saatlerinde kapanıştan önce bir düşüş gözlenebilir.


Borsa yatırımcıları heyecanlı

Yükseliş ya da ciddi düşüş

Ekonomik ve siyasi gelişmelerin yakından ilgilendirdiği Borsa İstanbul güne yüzde 0,34 oranında yükselişle başladı. Yatırımcılar için çok ciddi bir oran olmasa da günün ilk saatlerinde gelen bu yükseliş devamı için umut vaat ediyor. Katar ziyareti ile güçlenen ekonomik plan Borsada umutlu bir bekleyişe neden oldu. Spekülasyon ile hisse alıp satanlara yönelik uygulanan yaptırımlar sayesinde düzenli yatırımcı oranı da artarken yükseliş ile yatırımın değil satışın artması bekleniyor.

Faiz oranları değişmeyecek

Günün son saatlerinde ise artan satış oranları nedeniyle piyasalarda hisse senedi azalması ve fiyat dengelerinin değişmesi borsa uzmanlarının değerlendirmeleri arasındadır. Öte yandan faiz oranlarında değişiklik beklenmemesi de piyasanın bu hafta kazandıracak oranda yükselişine sebep olarak gösteriliyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Borsa yeni yılda yükselişini sürdürüyor – 03.01.2018

Borsa yeni yılda yükselişini sürdürüyor – 03.01.2018

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, yeni güne yüzde 0,18 artışla 117.738,99 puandan başladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz