Bozdağ: Bedelli Askerlik söz konusu değil!

Bekir Bozdağ kendisine yöneltilen bedelli askerlik sorularına cevap verdi. Bozdağ, konuşmasında Türkiye’nin zorlu bir dönemden geçtiğini ve arka arkaya operasyonlar yapılırken böyle bir konunun gündeme gelemeyeceğini söyledi.


Bozdağ: Bedelli Askerlik söz konusu değil!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, milletvekilleriyle gruplar halinde görüşme programı devam ederken, AK Parti grup başkanvekilleri de iktidar milletvekilleriyle sabah kahvaltılarında buluşma kararı aldı. Her grup başkanvekiline bağlı 50-60 kişilik milletvekili gruplarına yönelik kahvaltılı toplantıların ilki dün AK Parti Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

“GENEL KURUL’DA 139 MİLLETVEKİLİ OLMAMASI YAKIŞMIYOR”

Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş’ın “sorumlu” olduğu 59 kişilik milletvekili grubunun davetli olduğu toplantıya ortalama 30 civarında adın katıldığı öğrenildi. Toplantının ana gündem başlığını AK Parti milletvekillerinin Meclis çalışmalarına katılımı yarattı. Genel Kurul’daki görüşmelere sık sık, “karar yeter sayısı” olan 139 milletvekilinin bulunamaması sebebiyle ara verilmek mecburiyetinde kalındığı ifade edilen toplantıda, bu tablonun iktidar grubuna yakışmadığı vurgulandı. AK Parti kaynaklarından alınan bilgiye göre toplantıda milletvekillerinin gündeme ilişkin soruları da Başbakan Yardımcısı Bozdağ ve grup başkanvekillerince cevaplandı.

“BEDELLİ SÖZ KONUSU DEĞİL”

Bu çerçevede Bozdağ’ın, milletvekillerinin kendilerine yoğun biçimde iletilen, “bedelli askerlik” talebini gündeme getirmeleri üstüne, “Böyle bir ortamda, operasyonlar sürerken bedelli askerlik mümkün değil, kesinlikle olmaz” ifadesini kullandığı bildirildi. Toplantıda konuyla alakalı vekillerin de ağırlıklı olarak, “Bu ortamda bedelli düzenlemesi yaparsak, millet gerekirse elindekini avucundaki satar çocuğunu askere göndermemek için. Askere alacak bir adam dahi bulamayız” değerlendirmesinde bulundukları öğrenildi.

Kaynak: Milliyet

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Bekir Bozdağ, Afrin için “Bir gece ansızın” dedi!

Bekir Bozdağ, Afrin için “Bir gece ansızın” dedi!

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Afrin operasyonu ne zaman başlayacak?" sorusuna "Bir gece ansızın" yanıtını verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz