Bülent Arınç’tan Enis Berberoğlu hakkında çarpıcı sözler

Bülent Arınç, tutuklanan Enis Berberoğlu ile alakalı verilen kararın ardından yeni bir açıklama yaparak gözleri üzerine çekti.


Bülent Arınç’tan Enis Berberoğlu hakkında çarpıcı sözler

TBMM Başkanı Bülent Arınç, Enis Berberoğlu ile ilgili olarak geçtiğimiz aylarda tutuklanması konusunda derhal gerekli adımların atılmasını ve en uygun şekilde istinaf yoluyla karar verilmesi gerektiğini açıklamıştı. Daha sonra gazetelerde çıkan bir habere ve Yargıtay tarafından alınan karar üzerine Arınç yeni bir açıklama yaptı. Tutukluluk halinin kaldırılmasına karar verilen Enis Berberoğlu ile alakalı olarak CHP lideri o dönem tepki göstermiş ve Ankara’dan İstanbul’a “Adalet” yürüşü gerçekleştirmişti. Bu yürüyüş CHP’li vatandaşlar tarafından da oldukça ilgi görmüştü.

SUÇLAMALAR DÜŞÜRÜLDÜ

ABD tarafından vize yasağının başladığı gün verilen kararda CHP Milletvekili Enis Berberoğlu’nun suçlamasının düşürülmesine karar verildiği, ancak tutuklu yargılanmasına devam edilecek olduğu açıklanmıştı. Eski Başbakan Yardımcısı ve bugünün TBMM Başkanı Bülent Arınç ise konuya dair açıklama yaparak, Enis Berberoğlu’nun hakkında Yargıtay tarafından verilen kararların yanında gazetelerde daha önce yayınlanan bir haber olmasından dolayı hakkında olan tüm suçların kaldırılması ve tutukluluk halinin sona ermesi gerektiğini açıklamıştı.

TÜM TÜRKİYE KONUŞMUŞTU!

Tutuklanmasının ardından CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, tüm dünya basınında manşet olan bir Adalet Yürüyüşü düzenlemiş, düzenlenen bu yürüyüş uzun sürmesinin yanında olaylı ve çok dikkat çeken bir hal almıştı. Kemal Kılıçdaroğlu, o dönemde Enis Berberoğlu konusunda yaptığı açıklamalarında hükümetin kendi suçunu Berberoğlu’na yüklemeye çalıştığını ifade etmiş, hükümetten ise ardı ardına konu hakkında sert yorumlar yapılmıştı.

İlginizi Çekebilir

Enis Berberoğlu yeniden hakim karşısında

Enis Berberoğlu yeniden hakim karşısında

MİT TIR’ları ile alakalı görüntüleri gazeteci Can Dündar’a verdiği iddia edilen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, tekrar hakim karşısına çıktı. Mahkeme duruşmanın kapalı yapılmasına karar verdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz