Bursa’da FETÖ Operasyonu: 12 Gözaltı Var!

Bursa’da emniyet güçlerinin FETÖ/PDY terör örgüntüne karşı gerçekleştirmiş olduğu operasyonda 12 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişilerin evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel doküman ve 1 dolar ele geçirildi. Ayrıca bu kişilerin Bank Asya’yı kurtarmak için para yatırdıkları da tespit edildi.


Bursa’da FETÖ Operasyonu: 12 Gözaltı Var!

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, cumhuriyet başsavcılığı koordinesinde FETÖ/PDY’nin doktor ve öğretmen yapılanmasına karşı operasyon yaptı.

Operasyonda 15 şüpheliden 12’si gözaltına alındı. Şüphelilerin güncel kurban bağışı listesinde bulunduğu öğrenilirken, evde yapılan incelemelerde çok sayıda örgütsel döküman ve 1 dolar bulundu.

Doktorun kamu hastanelerinde çalıştığı, örgütün yapılanmasında üst düzey yönetici konumunda olduğu ve bylock görüşmelerini başka bir örgüt üyesinin üzerinden yaptığı belirlendi. Şüphelilerin Bank Asya’yı kurtarmak için para yatırdıkları da anlaşıldı.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Bodrum büyük bir deprem bekliyor

Bodrum büyük bir deprem bekliyor

Prof. Dr. Ahmet Ercan yaptığı açıklamada Bodrum bölgesinde büyük bir deprem beklediğini ifade ederek vatandaşları uyardı.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz