Bursa’da metro vatandaşları çileden çıkardı

Bursa’da yaşanan metro arızası vatandaşları çileden çıkardı. Yüzlerce kişi işe yetişmek için izdihama sebep olurken duraklar kalabalıktan taştı.


Bursa’da metro vatandaşları çileden çıkardı

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz günlerde istifasını istediği büyükşehir belediye başkanları arasında olan Recep Altepe’nin yönettiği Bursa’da bugün vatandaşlar büyük bir kaosla karşı karşıya kaldı. Kent içi ulaşımın en önemli ayaklarından bir tanesi olan metronun sabah saatlerinde arıza yapması ile birlikte işlerine gitmek isteyen vatandaşlar adeta metroda çile çekti. Yüzlerce kişinin duraklarda  işe gitmek için beklediği sırada metronun böyle bir hata vermesi  işe yetişmek için uğraşan vatandaşları çileden çıkardı.

MAĞDUR OLAN VATANDAŞLAR OTOBÜSLERLE SEVK EDİLDİLER

Yaklaşık 300000 kişinin kullandığı metroda bu sabah saatlerinde meydana gelen teknik arıza sebebiyle saat dokuza kadar çalışmaması insanların mağdur olmasına neden oldu.  Metro duraklarında turnikelerden geçtikten sonra kart basan vatandaşlar saatlerce metronun gelmemesine  anlam veremeyerek bekledi. Sorunun Teknik bir arızadan kaynaklandığını bildiren yöneticiler yüzlerce vatandaşı Metro duraklarından ücretsiz bir şekilde otobüslere bindirerek gidecekleri yerlere ulaşmasında yardımcı oldu. Metro duraklarında mağdur olan yüzlerce insan bu ücretsiz otobüslere binerek gitmek istedikleri yere gittiler.

EN KISA SÜREDE ÇÖZÜLSÜN

Vatandaşlar zaman zaman bu tür sıkıntılar yaşadıklarını ama bir türlü bu sıkıntıların çözülmediğini ifade ederek bu sıkıntıların çözüldüğü takdirde Bursa’nın yaşanacak şehirler arasında en önemli sıralara yükseleceğini belirtti. Ayrıca mağdur olan yüzlerce vatandaş bu sıkıntıların en kısa sürede çözülmesinin temennisinde bulundu.

İlginizi Çekebilir

İstanbul’un yeni metrosu 15 Aralık’ta açılıyor

İstanbul’un yeni metrosu 15 Aralık’ta açılıyor

İstanbulluların merakla beklediği Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosunun açılış tarihi belli oldu. Türkiye'nin ilk sürücüsüz metrosunun açılışı 15 Aralık Cuma günü yapılacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz