Bursa’da muska yapan dolandırıcı öldürdü

Bursa’da büyü yaparak yağmur yağdıracağını iddia eden bir kişi dediğini başaramayınca Hayri A. tarafından üç yerinden bıçaklanarak öldürüldü.


Bursa’da muska yapan dolandırıcı öldürdü

Bursa’da yaşanan olay şaşkına uğrattı. Türkiye ve dünyada birçok büyü, büyücü, muskacı ve benzeri büyü dalları adı altında sözde muskalar ve büyüler yaparak insanları etkisine aldıklarını iddia eden dolandırıcılar bu sefer sert kayaya çarptı. Bursa’da yaşanan olayda 54 yaşındaki Hayri A. Ormanda yaşadığını ve aylardır en ufak bir yağmur damlasının düşmediği şikayeti ile bölgede muska yapan Engin S’ye gitti. Bunun üzerine Engin S. Hayri A’ya muska yapacak olduklarını ve bu muska sayesinde yağmur yağacak olduğunu ifade ederek, belirli bir ücret karşılığında sözde muska adı altında Hayri A’ya muska yaptı.

EVİ BASTI 3 BIÇAK DARBESİ İLE ÖLDÜRDÜ

Ardından bir süre bekleyen Hayri A. Yağmur yağmayınca sinirlenerek hemen Engin S’nin evine gitti. Köy bölgesinde yağmur yağmadığını ve kendisine kesin olarak yağmur yağacak olduğunu ifade ettiği iddia edilen Hayri A. Bir anlık sinirle Engin S’nin üzerine saldırdı. 3 bıçak darbesi ile 64 yaşındaki Engin S’yi yaralayan Hayri A’nın hemen ardından jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındığı, Engin S’nin ise hayatını kaybettiği açıklandı.

DOLANDIRICILARA DİKKAT

İnsanların paralarını alabilmek için birçok yönteme başvuran dolandırıcıların son dönemlerde artık insanların manevi duyguları ile oynayarak büyü, fal, muska gibi yöntemlere başvurdukları biliniyor. Konu ile ilgili gelen birçok dolandırma haberine maalesef bu cinayet haberi de eklendi. Emniyet yetkilileri ve uzmanlar bu tür dolandırıcılara itibar edilmemesi konusunda vatandaşları sık sık uyarıyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Sahte kimlik kullanarak onlarca kişiyi dolandıran ‘Binbir surat Ayhan’ yakalandı!

Sahte kimlik kullanarak onlarca kişiyi dolandıran ‘Binbir surat Ayhan’ yakalandı!

Polis rozeti ile sahte emniyet müdürü, savcı, avukat kimliğiyle birçok kişiyi ağına düşürüp dolandoran Ayhan G. tutuklandı. Cezaevi firarisi olduğu söylenen 'Binbir surat Ayhan', "Kâtipliğini yaptığım avukat öldü, cübbeyi ondan edindim. Şikayetçiler doğru söylüyor paralarını aldım, pişmanım" ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz