Burseya Dağı sızma girişiminde yakalanan teröristlerden şok itiraflar

Burseya Dağı’na sızmaya uğraşırken tünelde yakayı ele veren 3 teröristten çarpıcı itiraflar geldi. Teröristlerden biri, “Bize ‘Türkler terörist, Türkmenler daha terörist’ dediler.” şeklinde konuştu.


Burseya Dağı sızma girişiminde yakalanan teröristlerden şok itiraflar

Burseya Dağı’nın teröristlerden temizlenmesinin sonrasında tünellerden dağa sızmaya çalışan PYD’li teröristler, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) kuvvetlerine bağlı askerler tarafından yakalandı. Burseya Dağı’nda yakalanan 3 PYD’li terörist, sonrasında ÖSO karargahına getirildi. Elleri arkada yüz üzeri yere yatırılan teröristlerin ağladıkları görüldü. Karargahta sorguları yapılan PYD’li 3 terörist, sorgulama esnasında çok çarpıcı ifadeler kullandı.

BABASINI ÖLDÜRMEKLE TEHDİT ETMİŞLER

Sorguda çok çarpıcı ifadelere yer veren teröristler, YPG’ye nasıl katıldıklarını anlattı. YPG’lilerin babasını öldürmekle tehdit ettiklerini belirten terörist şu ifadeleri kullandı:

“Ben keyfimden YPG’ye katılmadım, onlar beni zorla getirdiler. Babama ‘oğlun gelmezse seni öldüreceğiz’ demişler”

“BİZE ‘TÜRKLER TERÖRİST, TÜRKMENLER DAHA TERÖRİST’ DEDİLER”

Yakalanan YPG’li teröristlerden biri ise, kendisine “Türkler terörist, Türkmenler daha terörist” dendiğini, YPG’nin maksadını tam bilmediğini anlattı.

“ARKADAŞLAR YABANCILAR DA VAR DİYOR”

Sorgulanan öbür terörist de, “YPG’ye ailenizden birisi katılacak” diyerek tehdit edildiklerini belirterek, “Ben köyümde oturuyorum. ‘Ya sen ya kız kardeşin ya baban, ailenden bir kişi YPG’ye katılacaksınız’ dediler” ifadelerini kullandı. Terörist, YPG içinde yabancı uyruklu terörist olduğunu arkadaşlarından işittiğini belirtti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz