Burseya Dağı’nda askeri gören teröristler cesaret verici hap içiyor

Afrin’de terörist yuvası olarak bilen Burseya Dağı’nın kontrolünün Türk askerinin eline geçmesiyle teröristler ile ilgili detaylarda ortaya çıkmaya başladı. Sığınaklarda yapılan aramalarda cesaret vermesi amacıyla kullanılan çok sayıda uyuşturucu hap ele geçirildi.


Burseya Dağı’nda askeri gören teröristler cesaret verici hap içiyor

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu’nun (ÖSO) terörden arındırdığı Burseya Dağı’ndaki sığınak ve mevzilerde terör örgütü PYD/PKK’ya ait çok miktarda uyuşturucu hap bulundu.

BURSEYA DAĞI TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENDİ

Bugün sabah saatlerinde TSK ve ÖSO’nun ortak operasyonu ile ortalama dört senedir terör örgütü işgalindeki Burseya Dağı PYD/PKK’dan alındı. Operasyon sonunda dağ zirvesindeki terör örgütü sığınak ve mevzilerde arama-tarama çalışması yapan TSK ve ÖSO unsurları çok sayıda uyuşturucu hap ele geçirdi.

AYNI HAPLAR, DEAŞ’TAN DA ELE GEÇİRİLMİŞTİ

Suriye’de cesaret ilacı olarak da bilinen “Captagon” adlı uyuşturucu, daha önce Suriyeli muhaliflerin Beşşar Esed rejimine karşı yaptıkları operasyonlarda rejim üslerinde ele geçirilmişti.

Türkiye’nin sınırını terör örgütlerinden temizleme harekatının ilki olan Fırat Kalkanı Harekatı esnasında DEAŞ’a ait askeri noktalarda da ortaya çıkan “Captagon”, terör örgütleri tarafından militanlara tavsiye ediliyor.

ÖRGÜTÜN EN ÖNEMLİ GELİR KAYNAĞI

Burseya Dağı’nda yakalanan terör örgütü PYD/PKK mensuplarının ifadelerine göre, örgüt, dağıtım esnasında teröristlere ilacın onları uyanık tutacağı, enerji vererek yorgunluk hissini önleyeceğini belirtiyor.

Terör örgütü PYD/PKK’nın teröristlere kullanım maksatlı dağıttığı uyuşturucunun aynı zamanda örgütün en mühim gelir kaynaklarından biri olduğu biliniyor.

REJİM GÜÇLERİ DE KULLANIYORDU

Öte yandan Esed rejimi sık sık “Captagon” ve benzeri uyuşturucuların Suriyeli muhalifler ve özellikle ÖSO tarafından kullanıldığını iddia etmesine rağmen, söz konusu maddelere rejim kuvvetlerinin üslerinde rastlanmıştı.

2015 senesi baharında İdlib ilinin Suriyeli muhalifler tarafından kontrol altına alındığı operasyonlar esnasında Esed rejimi ve İran destekli yabancı savaşçıların askeri üslerinde yüksek miktarda “cesaret verici” uyuşturucu ilaç ele geçirilmişti.

İşte sığınaklardan ilk görüntüler:

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Neymar, Marsilya maçında sakatlanınca ağladı!

Fransa Liginde PSG forması giyen Neymar, Marsilya maçında yaşadığı sakatlık ardından gözyaşlarına hakim olmadı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz