Burseya Dağı’nda teröristlerin kazdığı hendekler tek tek kontrol edildi!

TSK tarafından gerçekleştirilen Zeytin Dalı operasyonu kapsamında Burseya Dağı’na giren Mehmetçik burada PYD’li teröristler tarafından kazılmış olan mevzilere tek tek girerek kontrolünü sağladı.


Burseya Dağı’nda teröristlerin kazdığı hendekler tek tek kontrol edildi!

İHA muhabirinin bölgeden çektiği ilk görüntülerde, kum torbaları ve lastiklerle tahkim edilen Kilis’i gören cephedeki çok uzun hendeklerin tamamen terk edildiği görülüyor.

Kilometrelerce kazılmış insan boyundaki hendeklerin kenarlarına da birçok bölgede büyük araç lastikleri ve kum torbalarının konulmuş olması çalışmanın uzun zaman önce yapıldığı intibaını uyandırıyor. Özellikle ormanlık alanların seçildiği hendeklerin yer yer iş makineleri ile de açıldığı anlaşılıyor. Terk edilen hendeklerde bazı mühimmatlarda bulunabiliyor.

Öte yandan Burseya’da yeni tüneller de bulundu. Bazı tünellerin çatışma esnasında PYD’li teröristler isabet etmemesi için “L” biçiminde yapıldığı dikkat çekti.

Burseya Dağı’nın YPG’li teröristlerden alınmasının sonrasında, teröristler YPG yönetiminin bulunduğu Castel Cindo köyünü de terk etti. Teröristlerin kaçmasıyla ÖSO askerleri, çatışmanın izini taşıyan evlere yerleşmeye başladı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz