Burseya ve Darmık dağı arasında teröristlerle sıcak çatışma!

Burseya Dağı’nın ele geçirilmesinin ardından operasyonlar batıya doğru yöneldi. Bölgede yoğun sis yüzünden göz gözü görmezken güvenlik güçleri zaman zaman YPG’li teröristlerle sıcak çatışmaya giriyor.


Burseya ve Darmık dağı arasında teröristlerle sıcak çatışma!

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Burseya Dağı’nın alınmasından sonra batıya doğru operasyonlar devam ediyor. Yoğun sisin etkili olduğu bölgelerde güvenlik kuvvetleri ile YPG unsurları arasında sıcak çatışmalar meydana geliyor.

Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Suriye’nin Afrin şehrine yönelik başlatılan operasyonun 17’nci gününde sınıra sıfır noktada bulunan Sakarya Tepesi bölgesinde çatışma çıktı. Yakın mesafeden olduğu gözlenen çatışma sesleri sınır köylerinden hissediliyor. Sınır birliklerine bağlı obüslerin YPG mevzilerini imha etmesinin sonrasında ÖSO askerlerinin ilerleyişi esnasında çıkan çatışma sabah saatlerinden itibaren etkili sise karşın devam ediyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı savaş uçakları geçtiğimiz günlerde Burseya ve Darmık dağları arasındaki tepelerde bulunan YPG mevzilerini havadan imha etmişti. TSK ve ÖSO askerlerinin bu noktalardan EYP ve mayınları temizleyerek ilerleyişi sürüyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz