ByLock kullanan 23 FETÖ şüphelisi yakalandı

18 ilde yapılan Balıkesir merkezli FETÖ operasyonu sonucunda ByLock kullandığı belirlenen 23 şüpheli gözaltına alındı. Daha önceden haklarında yakalama kararı çıkartılan 30 kişi ise aranıyor.


ByLock kullanan 23 FETÖ şüphelisi yakalandı

FETÖ-PDY terör örgütünün şifreli haberleşme için kullandığı ByLock’u aktif olarak kullandıkları tespit edilen kişilere yönelik soruşturma kapsamında Balıkesir merkezli 18 şehirde eş zamanlı operasyon yapıldı.

Bursa, İstanbul, İzmir, Mersin, Kütahya, Kastamonu, Tokat, Yozgat, Antalya, Hatay, Bitlis, Kocaeli, Kahramanmaraş, Çanakkale, Malatya, Batman ve Manisa illerinde 64 ayrı yerde başlatılan operasyonlarda 23 şüpheli gözaltına alındı. 30 firari şüphelilerin ise aranmasına devam ediliyor.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Erdoğan’dan ABD ve Bass hakkında yeni açıklama

Erdoğan’dan ABD ve Bass hakkında yeni açıklama

Erdoğan, düzenlediği basın toplantısında ABD ve Büyükelçi John Bass hakkında sert açıklamalar yaptı.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz