Ceviz kadar dolu yağdı, sığırcık kuşları telef oldu

Yaşanan doğal afetlerden hayvanlar da en az insanlar kadar etkileniyor. İstanbul’daki sel felaketinde sokak hayvanları, Bursa’daki dolu yağışında ise sığırcık kuşları telef oldu. Yaklaşık 500 kuşun aynı bölgede telef olması görenlerin kanını donduracak manzaralar oluşturdu. Kuşlarla birlikte birçok hayvanın da telef olduğu öğrenildi.


Ceviz kadar dolu yağdı, sığırcık kuşları telef oldu

Tarlalar ciddi hasar aldı

Bursa’da geçtiğimiz günlerde yağan ve büyüklüğü ceviz boyutuna ulaşan dolu sonrasında oluşan manzara görenleri hayrete düşürdü. Sığırcık kuşları dolu yağışına sürü halinde yakalanınca yaklaşık k500 kuş telef oldu. Toplamda 10 köyde etkili olan dolu yağışı sonrası bu manzara sadece bir köye ait. Diğer köylerde de farklı kuş türlerinin ve tabiatta birçok hayvan çeşidinin zarar gördüğü, ekinlerin yok olduğu ve bazı ev ve arabaların ciddi hasar aldığı bildirildi.

Ceviz kadar dolu yağdı, sığırcık kuşları telef oldu

Binlerce hayvan telef oldu

Kumkadı köyü sakinlerinden Hüseyin Ceylan evlerinin ve araçlarının yanı sıra tarladaki ürünlerinin de zarar gördüğünü bildirirken en çok kuşlar için üzüldüğünü kaydetti. Dolunun şiddeti nedeniyle kuşların sığınacak yer bulamadığını kaydeden Ceylan diğer köylerde de binlerce hayvanın telef olduğunu söyledi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Operasyon yapılan evden yüzlerce litre sahte içki çıktı

Operasyon yapılan evden yüzlerce litre sahte içki çıktı

Bursa'da kaçak içki imal eden bir kişi jandarmanın şafak operasyonu ile yakalandı. Şahsın evinde 20 litre kırmızı şarap ve 320 litre rakı olmakla beraber toplamda 940 litre sahte içki ele geçirildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz