Cezaevlerinde yer kalmadı! Her ay mahkum sayısı yükseliyor

Edinilen bilgiye göre artırılmış kapasiteyle birlikte Türkiye’de cezaevlerinde 235 binden fazla mahkum bulunuyor ve bu sayı her ay 1000 kişi kadar artış gösteriyor.


Cezaevlerinde yer kalmadı! Her ay mahkum sayısı yükseliyor

Meclis İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu dün Maltepe ve Elazığ cezaevlerinde inceleme raporlarını görüşerek kabul etti.

Hürriyet gazetesinde yer verilen habere göre Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Şaban Yılmaz, arttırılmış kapasitesiyle 208 bin 830 yatağa ulaşan cezaevlerinde 235 bin 888 tutuklu ve hükümlü bulunduğunu açıkladı. Yılmaz’ın komisyonda verdiği bilgiye göre yurt genelinde açık ve kapalı 386 cezaevinde 28 bin civarında tutuklu ve hükümlü ‘kapasite fazlası’ olarak barınıyor. Yılmaz, mevcudun 179 binini adli, 53 binini terör suçlularının yarattığını anlattı. Toplam tutuklu ve hükümlünün 9 bin 700’ünün kadın, 2 bin 949’unun çocuk olduğunu vurgulayan Yılmaz, “Üzülerek belirtmek isterim ki mevcut her geçen gün artıyor. Yaklaşık ayda 1000 civarında bir artış söz konusu” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Mustafa Sandal, servet değerindeki villayı Emina’ya verdi!

Ünlü şarkıcı Mustafa Sandal, boşanma aşamasındaki eşi Emina'ya 15 milyonluk villayı bıraktı. Sandal'ın kendisinin de çalışma ofisinde konakladığı söyleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz