CHP bu kez Necmettin öğretmen için yürüyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından gerçekleştirilen adalet yürüyüşünün ardından bu kez de Tunceli yönetimi tarafından teröre karşı tepki yürüyüşü düzenlenecek. CHP Tunceli İl Başkanı Erol yaptığı açıklamada PKK tarafından öldürülen öğretmen Necmettin Yılmaz’ın anısına yürüyüş düzenleneceğini kaydetti.


CHP bu kez Necmettin öğretmen için yürüyecek

Terör gruplarına tepki

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından başlatılan ve büyük ses getiren adalet yürüyüşünün ardından Tunceli il yönetimi de artan teör olaylarına tepki olarak Cuma günü yürüyüş düzenleyeceklerini açıkladı. PKK tarafından kaçırılan Necmettin öğretmenin anısına düzenlenecek olan yürüyüşün amacını açıklayan CHP Tunceli İl Başkanı Erol terör örgütlerinin bölgedeki faaliyetlerine tepki amacıyla düzenleyecekleri yürüyüşe geniş katılım beklediklerini söyledi.

Demokratik hakkımız

Yürüyüşün demokratik protesto hakkı olduğunu ve terör gruplarına yönelik tepkinin de tüm yurttaşların ortak görevi olduğunu söyleyen Erol Tunceli halkının teröre karşı tek yürek olarak tepkilerini dile getireceklerini ifade etti. Tunceli’nin milli değerlerine bağlı bir il olduğunu söyleyen Erol tüm ülkenin ortak yarası olan teröre karşı bir kampanya başlatacaklarının altını çizdi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Genel Başkanlık İçin Muharrem İnce Kılıçdaroğlu’na Karşı Aday Oldu

Genel Başkanlık İçin Muharrem İnce Kılıçdaroğlu’na Karşı Aday Oldu

Bir önceki CHP Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu'nun arkasında kalarak CHP Genel Başkanlığı hayallerinden vazgeçen Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 3-4 Şubat'ta gerçekleşecek Kurutlay'da aday olduğunu duyurdu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz