CHP: Eğitim sistemi cemaatlere mi bırakıldı?

Eğitim ve öğretim yılının ikinci döneminin başlamasıyla birlikte TBMM’de konuşma yapan CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Türkiye’de eğitimin her geçen gün kötüye gittiğini, eğitim sisteminin çöktüğünü söyleyerek hükümete “Türkiye’de eğitim cemaatlere mi bırakıldı?” sorusunu yöneltti.


CHP: Eğitim sistemi cemaatlere mi bırakıldı?

Demir, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, 2017-2018 eğitim, öğretim senesinin ikinci döneminin bugün başladığını söyleyerek, ortalama 3 milyon çocuğun ders başı yaptığını ifade etti.

Demir, “İyiye gitmesi beklenen eğitimin her geçen gün kötüye gittiğini görmekteyiz. Arapça’nın çok daha yoğunlaştığı bir eğitim sistemine doğru ilerliyoruz. Kadrolaşma, inadına artmış vaziyette. Yöneticilik bir liyakata dayanması lazımken ya yandaşlar ya çeşitli tarikatlara mensup kişilere bu görevler verilmektedir” değerlendirmesini yaptı.

Eğitimcilerin tek tip sendikalaşmaya zorlandığını öne süren Demir, bu vaziyetin hiçbir demokrasi ile bağdaşmadığını bildirdi.

Bazı yöneticilerin başka sendikalara mensup olmasından kaynaklı kumpaslara, baskılara maruz kaldığını, bazı okullarda ise mesleği belli olmayan kişilerin din eğitimi verdiğini kaydeden Demir, “Sisteminin bozulduğu bir dönemde eğitim, cemaatlere mi bırakıldı? Çocuklarınızı mevcut milli eğitim sisteminden koruyun. Okuduğunu bile anlamayan bir neslin yetiştiği dönemi yaşıyoruz. 15 Temmuz sonrası yöneticilere yönelik baskıların arttığını görmekteyiz. Meydana gelen hukuksuzluklara artık bir son verilmesi gerekmektedir” diyerek konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz