CHP: Süleyman Soylu AK Parti lideri olmak istiyor

CHP’nin İstanbul Milletvekili olan Eren Erdem, AK Parti ile alakalı çarpıcı açıklamalar yaptı. Erdem, Süleyman Soylu’nun AK Parti’nin başına geçmek için tehlikeli hareketler yaptığını, CHP’li belediyelere karşıda bu yüzden bir operasyon başlattığını söyledi.


CHP: Süleyman Soylu AK Parti lideri olmak istiyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Eren Erdem, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun AK Parti Genel Başkanı olmak istediğini belirtti. Erdem, CHP’li Ataşehir Belediyesi’ne yönelik operasyonun da Soylu’nun AK Parti tabanına mesaj vermek ve infial oluşturmak için atılmış tehlikeli bir adım olduğunu öne sürdü.

Halk TV’de Fatih Ertürk’ün programında Soylu’ya ilişkin çarpıcı iddialar ortaya atan Eren Erdem Soylu’nun Cumhurbaşkanı Erdoğan’a darbe girişimi içinde olduğunu iddia etti.

“AK Parti’de bana sormadan hiçbir şey yapılamaz”

Süleyman Soylu’nun Avrupa’da bir toplantıda ‘AK Parti’de bana sormadan hiçbir şey yapılamaz ben artık AK Parti’nin ikinci adamıyım dediğini öne sürdü.

Süleyman Soylu’nun oğlunun kısa bir müddet önce İstanbul Ataköy’de aracının polisler tarafından çevrildiğini, Soylu’nun oğlunun korumları ile polislerin karşılıklı silah çektiklerini öne süren Eren Erdem, Soylu’nun Emniyet Müdürü’nü aradığını fakat Emniyet Müdürü’nün telefona çıkmadığını iddia ederek, ‘Erdoğan vaziyetin farkında bu da sanırım Erdoğan’ın Soylu’ya cevabı’ yorumunda bulundu.

İlginizi Çekebilir
Genel Başkanlık İçin Muharrem İnce Kılıçdaroğlu’na Karşı Aday Oldu

Genel Başkanlık İçin Muharrem İnce Kılıçdaroğlu’na Karşı Aday Oldu

Bir önceki CHP Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu'nun arkasında kalarak CHP Genel Başkanlığı hayallerinden vazgeçen Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 3-4 Şubat'ta gerçekleşecek Kurutlay'da aday olduğunu duyurdu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz