CHP’nin 36. Olağan Kurultayı Olaylı Başladı!

Kılıçdaroğlu’nun katıldığı CHP 36. Olağan Kurultayı şu dakikalardan itibaren başladı. Kurultay başlarken delegeler ve güvenlik güçleri arasında içeriye girişte arbede yaşandı.


CHP’nin 36. Olağan Kurultayı Olaylı Başladı!

CHP’nin 36’ncı Olağan Kurultayı, Ankara Arena Spor Salonu’nda başladı. Türkiye’nin dört bir yanından gelen partililer salonu doldurdu. Ortalama 10 bin kişinin davetli olduğu tahmin ediliyor.

Kurultay’da partiyi 2019’da yapılacak yerel, genel ve cumhurbaşkanlığı seçimine taşıyacak yönetim tespit edilecek. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun delegelerin büyük çoğunluğunun oyuyla 5. defa genel başkan adayı gösterilmesi bekleniyor. Yalova Milletvekili Muharrem İnce’nin de lüzumlu imzaya ulaşmasıyla, ikinci defa Kılıçdaroğlu’nun karşısına aday olarak çıkacak. Öte yandan 60 üyeli Parti Meclis (PM) üyeliği seçimi yapılacak.

COŞKULU KURULTAY

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP kurultayı öncesi, “Kritik bir süreçten geçiyoruz. Şehitlerimizin olduğu bir ortamda, kurultaya coşku katacak etkinliklerin hepsini iptal ettik” diyerek açıklamada bulunmuştu. Fakat Kurultay için gelen davetliler salonda sanki bayram coşkusu yaşattı. 10. Sene Marşı ve türkülere tribünleri dolduran CHP’liler hep birlikte eşlik etti. Salonda tutuklu İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun fotoğrafının yer aldığı, “Bir gün mutlaka buluşacağız özgürlükte” yazılı afiş de dikkat çekti.

DELEGELER ZOR ANLARA SEBEP OLDU

Sabahın erken saatlerinde yollara düşen partililer salona girebilmek için çok sayıda farklı kontrol noktalarından geçiş yaptı. Atlı birlikler, K-9 köpekler, Özel Harekat Polisleri ve çok sayıda çevik kuvvet ekibi alanda hazır bulunuyor. Delegelerin kendileri için ayrılmayan bölümlerden giriş yapmaya çalışmaları güvenlik kuvvetlerinde zor anlar yaşattı.

Diğer yandan Ankara Garı’nda da giriş çıkışlar için ayrı bir kontrol noktası yaratıldı. Öte yandan Başkent Ankara’da iki gün sürecek kurultay sebebiyle 2 Şubat Cuma günü saat 23.00’ten 5 Şubat Pazartesi günü saat 08.00’e kadar Cumhuriyet Caddesi (Gar Kavşağı-Baruthane Kavşağı arası), Gar Kavşağı ile yan varyantları ve Gar Kavşağı-Ulaştırma Kavşağı arası Yenimahalle istikameti yan varyantı (alt geçit hariç) araç trafiğine kapalı olacak.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Yeşilçam yıldızı Cüneyt Arkın’ın çok film çektiğine pişman!

Pelin Çift ile Yeşilçam Söyleşileri programına konuk olan usta oyuncu Cüneyt Arkın, "Keşke daha az çekseydim de dörtnala koşsaydım. Özgürlüklere, baharlara, çiçeklere" biçiminde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz