Çiftçilere Ödemeler Başlıyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, çiftçilere karşı ödemelerin bugün başlayacağını söyledi. Tarıma desteğin sürekli süreceği ve artacağını söylen Bakan Çelik, yapılan desteğin büyük bir yankı uyandırdığını belirtti.


Çiftçilere Ödemeler Başlıyor

Bakan Faruk Çelik, 2017’de destekleme ödemeleri kapsamında gerçekleşecek olan toplamda 4 milyar 210 milyon TL’lik ödemenin bugün itibariyle yapılacağını söyledi. Söz konusu olan destek ödemeleri, gün içinde gerçekleşecek ve hesaplara aktarılacak.

Bakan Açıkladı; Tarıma Tam Destek!

Ödemelerin kapsamında, fındık üreticileri için 835 milyon TL, yağlı tohumlu bitkiler için 1 milyar 492 milyon TL, mısır desteği için 120 milyon TL, yaş çay için 169 milyon TL, hububat için 360 milyon TL verileceğini kaydetti. Ayrıca daha birçok destek için ödemelerin gerçekleşeceğini belirten Çelik, ödemelerin T.C. kimlik numaralarına göre gerçekleşeceğini söyledi.

1 Ocak 2017’den sonra başlayan ödemelerin, dahil edilmiş olduğu 7,1 milyar TL’yi bulacağı söylendi. Üreticilere ödenen tutara dikkat çekilirken, planlanan 12,8 milyar TL hibe desteği ile %55,3’lük kısmının ödeneceği belirtildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Yeni Gelin dizisinin Nazgül’ü Bahar Süer sert sahneleri seviyor!

Yeni Gelin dizisinin Nazgül’ü Bahar Süer sert sahneleri seviyor!

Cumartesi günlerinin reyting rekorları kıran dizisi Yeni Gelin'in başrol oyuncusu Bahar Süer, verdiği röportajda "Sert sahnelerden büyük haz duyuyorum." dedi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz