Çocuk tacizcisi polis 40 yıl hapis cezası aldı!

Denizli’de 8-12 yaşlarındaki 6 küçük kız çocuğuna, beden eğitimi olduğunu söyleyerek kandırıp tacizde bulunan polise 40 sene hapis cezası verildi.


Çocuk tacizcisi polis 40 yıl hapis cezası aldı!

Denizli’de 2015 senesinde yaşları 8 ile 12 arasında değişen 6 kız çocuğuna, kendisini beden eğitimi öğretmeni olarak tanıtarak cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla yargılanan Erkan Gürbüz (35) toplam 40 sene hapis cezası verilip, meslekten men edildi.

KÜÇÜK KIZI KANDIRIP APARTMAN BOŞLUĞUNA GÖTÜRDÜ

15 Temmuz 2015 tarihinde Değirmenönü Mahallesi’nde, 19 Mayıs İlkokulu’ndan çıkan 8 yaşındaki bir kız öğrencinin yanına yaklaşan polis memuru Erkan Gürbüz, iddiaya göre, kendini beden eğitimi öğretmeni olarak tanıtıp, yakındaki bir binanın apartman boşluğuna götürerek elle taciz etti.

ELLE TACİZ EDİLEN KIZ ANNESİNE ANLATTI

Bu esnada apartmanın üst katından sesler gelmesi üstüne Erkan Gürbüz, olay yerinden kaçtı. Kız öğrencinin olayı anlattığı annesi, vaziyeti polise bildirdi. Polis, pedagog eşliğinde ifadesine başvurulan çocuğun verdiği eşkalden yola çıkıp, zanlının yakalanması için çalışma başlattı.

5 KIZA KENDİNİ ÖĞRETMEN OLARAK TANITMIŞ

Taciz olayından bir saat kadar sonra Erkan Gürbüz, Topraklık Mahallesi’nde yakalandı. Güney İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde polis memuru olduğu tespit edilen Erkan Gürbüz, polisteki sorgusunda susma hakkını kullandı.

Polis, Denizli il merkezindeki meydana gelen çeşitli tarihlerdeki 5 kız çocuğuna cinsel taciz olayının mağdurunun verdiği ifadelerdeki eşkalin Erkan Gündüz ile uyduğu ve tamamına de kendisini beden eğitimi öğretmeni olarak tanıttığını belirledi.

DAHA ÖNCE ILE ILGILI TACİZ SORUŞTURMASI AÇILMIŞ

Adliyeye sevk edilen Erkan Gürbüz, savcılıktaki ifadesinde 9 senelik polis memuru olduğunu ve eşinden 10 aydır ayrı yaşadığını anlatarak, “İstanbul’da görevliyken okulların trafik eğitim pistinde görevliydim. Orada bir taciz olayından hakkımda soruşturma başlatıldı.

“KIZ ÇOCUKLARINI OKŞAYIP, TEMAS EDİNCE RAHATLIYORUM”

3 ay açığa alındım, sonra hakkımda takipsizlik kararı verildi. Sonrasında Denizli’ye tayinim çıktı. 8-10 senedir yaşı küçük kız çocuklarına kendime engel olamayacak biçimde bir zaafım var. Kız çocuklarını okşayıp, temas edince rahatlıyorum” şeklinde konuştu. Erkan Gürbüz, ifadesinin sonrasında mahkeme tarafından tutuklandı.

60 SENE HAPİS İSTEMİYLE YARGILANDI

Erkan Gürbüz, ile ilgili Denizli 3. Ağır Ceza Mahkemesi’nde, 6 kız çocuğuna cinsel taciz ve çocuğu hürriyetinden yoksun kılmak suçlarından toplam 60 seneye kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. 2 sene 4 ay süren davada geçen kasım ayında karar çıktı.

Son duruşmada savunma yapan Erkan Gürbüz, 4 çocuktan ikisiyle alakalı suçlanamayacağını iddia etti, suç saatinde başka yerde olduğuna dair alışveriş belgeleri sundu. Fakat bunlar kabul görmedi.

40 SENE HAPİS VE MESLEKTEN MEN CEZASI

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Erkan Gürbüz’e 4 kız çocuğuna cinsel tacizden, temyiz yolu açık olmak üzere toplam 40 sene hapis cezası verip, meslekten men etti. Erkan Gürbüz’e, öbür 2 kız çocuğuna taciz iddiasıyla alakalı olarak ise eylemin gerçekleşmemiş olması sebebiyle ceza vermedi.

Erkan Gürbüz’ün avukatının kararın temyizi için Yargıtay’a başvurduğu söylendi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz