Çok sayıda asker için yakalama kararı çıkarıldı

İzmir’de gerçekleştirilen FETÖ operasyonunda çok sayıda asker terör örgütü ile bağlantılı olduğu iddiasıyla gözaltına alındı.


Çok sayıda asker için yakalama kararı çıkarıldı

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ile birlikte ortak olarak düzenlenen operasyonlarda sabah saatlerinden itibaren çok sayıda askerin FETÖ soruşturmasından gözaltına alındığı açıklandı. 15 Temmuz 2016 darbe girişiminin üzerinden 1 yıldan uzun süre geçmesine rağmen Gülen’in destekçileri hakkında TSK ve kamu kurumlarında yapılan operasyonlar halen devam ediyor. Erdoğan başta olmak üzere birçok siyasi yetkili FETÖ üyeleri konusunda yargının bu sene ve gelecek sene içerisinde gerekeni yapacak olduğunu ve tüm adımların atılarak işlemlerin en kısa sürede tamamlanıp, gerekli cezaların verileceğini açıklamıştı.

117 ASKER HAKKINDA YAKALAMA KARARI

İzmir’de İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü kapsamında başlatılan operasyonda 117 asker hakkında tek tek gözaltı yakalama kararı çıkarıldı. 7 dış ilçe ile birlikte 45 farklı ilde devam eden operasyonlarda özellikle hakkında yakalama kararı olan kişilerin “ağabeyler” olarak isimlendirildikleri ifade edildi.

OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalarda sürekli olarak FETÖ terör örgütü konunsa değiniliyor ve gelişmeler hakkında halk bilgilendirmeye çalışılıyor. Yapılan açıklamalardan FETÖ terör örgütünün artık Türkiye’de faaliyetlerini yürütemeyecek hale geldiği ancak halen daha tamamen kazınamadığı anlaşılıyor. Bu sebepten operasyonların bir süre daha devam edeceği ve ülke genelinde uygulanan OHAL durumunun süreceği düşünülüyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Asker üşümesin diye vatandaş sınıra odun taşıdı

Asker üşümesin diye vatandaş sınıra odun taşıdı

Hatay'da hudut bölgesindeki askerler üşümesin diye odun götüren vatandaş, "Ananız, babanız sizi bu millete emanet bıraktı. Biz oldukça sizin, siz oldukça da bizim sırtımız yere gelmeyecek." ifadelerini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz