Çöp atılmış yumurtaların içinden civciv çıktı

Muğla’da çöp konteynerinden civciv sesleri geldiğini işiten vatandaşların ihbarıyla olay yerine giden belediye ekipleri, çöpe atılan yumurtaların içinden civciv çıktığını görünce şok yaşadı.


Çöp atılmış yumurtaların içinden civciv çıktı

Muğla’nın Marmaris Belediyesi’ne, “çöp konteynerinden civciv sesleri geliyor” ihbarı üstüne harekete geçen Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri Hatipirimi Mahallesi’nde söylenen adrese gitti. Çöp konteynerinde bulunan yumurtalar arasında civciv seslerini duyan ekipler şaşkına döndü.

YAŞASINLAR DİYE HERKES SEFERBER OLDU

Yaklaşık 1000 tane yumurtanın atıldığı konteyneri boşaltan ekipler, civcivleri yaşatmak için seferber oldu. Bazı vatandaşların olayı sosyal medya üstünden paylaşması ile paylaşım kısa zamanda binlerce kişiye ulaştı.

YUMURTALAR HAZIRLANAN ÖZEL ODAYA NAKLEDİLDİ

Havaların soğuk ve yağışlı olması ekiplerin işini zorlaştırdı. Marmaris Belediyesi’ne bağlı ekipler zaman kaybetmeden sıcaklığı ayarlanmış bir oda yarattı. Konteynerde bulunan 20 civciv ve içinde civciv olduğu tahmin edilen 400 yumurta hazırlanan odaya nakledildi.

KİMİN YAPTIĞI TESPİT EDİLEMEDİ

Sosyal medya üstünden olayı duyan bazı vatandaşlar ekiplere ulaşarak 60 adet yumurtayı evlerinde bulunan kuluçka makinelerine yerleştirme talebinde bulundu. Talebi pozitif karşılanan vatandaşlar zaman kaybetmeden yumurtaları alıp kuluçka makinesine yerleştirdi. İlçe yaşayanını ve ekipleri seferber eden olaya sebep olan kişi ya da kişileri tespit etme çalışmaları sürüyor.

ÇOĞUNU KURTARDILAR

Vatandaşlara duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden Temiz İşleri Sorumlusu Barış Meşhur şunları belirtti, “Kısa sürede ihbarın geldiği adrese gittik. Konteynerlerin içini boşaltmaya başladık. Bu esnada, civciv seslerinin geldiğini fark ettik. Yaşayan 20 civcivi otomobile alarak sıcak ortamda muhafaza ettik. Yumurtalarda bulunan civcivler için kuluçka makinesi gerekirdi. Ama kuluçka makinesini hemen bulmak çok zordu. Hızlı hareket edip, veterinerimiz Araç Parkı’nda hemen bir oda hazırladı. Şu an yumurtalar ve civcivler o sıcak odadalar kurtarabileceğimiz kadarını kurtaracağız. 2 gün bekleyeceğiz. Konuyla alakalı sosyal medyadan paylaşım yapıldı.

CİVCİVLERİ SAHİPLENDİRECEKLER

60 kadar yumurtayı kuluçka makineleri olan vatandaşlarımız aldı. İnsanların yumurtadaki civciv bile olsa bunlara sahip çıkması bizi mutlu etti. Kuluçkaya götürdüğümüz ortalama 400 yumurta ve yaşayan 20 civciv var. Yaşayan civcivleri sahiplenmek isteyenler var. Daha sonraki süreçte hayatta kalan civcivlerimizi sahiplendireceğiz.” şeklinde konuştu.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz