Cübbeli Ahmet ve Fatih Nurullah birbirine girdi!

İsmail Ağa Cemaati’nden Cübbeli Ahmet ile Uşşaki Tarikatı lideri Fatih Nurullah birbirlerine girip çok ağır ithamlarda bulundular.


Cübbeli Ahmet ve Fatih Nurullah birbirine girdi!

Tarikatlar arasındaki rant kavgası İsmailağa’cı Cübbeli Ahmet’in, Uşşaki Tarikatı Lideri Fatih Nurullah’ı hedef alan konuşmasıyla iyice kızıştı.

Cübbeli: Bu şekilde şeyhlik mi olur, bu şekilde tarikat mı olur!

Cübbeli Ahmet, kendisine Arapların söz konusu ismi sorduğunu, kendisinin ise “bırakın şunu” diyerek cevap verdiğini belirtti. Cezaevindeyken “ağa paşa takımı”nın Aziz Yıldırım’ı, garip takımının ise kendisini ziyarete geldiğini belirten Cübbeli, kendisini ziyarete gelen Fatih Nurullah’a çıkmadığını belirtti. Fatih Nurullah’ın Muaviye’yi FETÖ’ye, Şam’ı Pensilvanya’ya benzetmesine kızan Cübbeli “böyle şeyhlik mi olur, bu şekilde tarikat mı olur, bu şekilde tasavvuf mu olur, şeriatsız dinsiz tarikat mı olur” şeklinde konuştu. “Millet bunlara mürit oluyor” diyerek kızan Cübbeli, “millet kapılmasın” ifadelerini kullandı.

Fatih Nurullah: Kimsin ulan sen

Cübbeli’nin sözlerine ise Fatih Nurullah Efendi son sohbetinde isim vermeden cevap verdi.

Kendilerinin Ehli Beyti, Hazreti Hüseyinleri gücendirmemek için Muaviye’yi övmediklerini belirten Fatih Nurullah Efendi, “Kimsiniz ulan siz, hangi dinin sahibisiniz, nasıl bir meşrebiniz var, nasıl bir itikadınız var sizin yazıklar olsun” şeklinde konuştu. İsim vermeden İsmailağa’ya ve Cübbeli’ye “terbiyesizler”, “hayasızlar”, “müptezel alimler” sözleriyle yüklenen Fatih Nurullah Efendi, İsmailağa’nın peygambere muhalif olduğunu öne sürdü.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz