DAEŞ’lı kadın teröristler silahlanıp çatışma bölgelerine gitti!

Daha önce çatışma bölgelerinde görünmeyen kadın teröristlerin terör örgütü lideri El Bağdadi’ye mektup yazdıktan sonra ellerine silah aldıkları öğrenildi.


DAEŞ’lı kadın teröristler silahlanıp çatışma bölgelerine gitti!

DAEŞ’in kadın teröristleri, geçen hafta terör örgütünün lideri Ebubekir El Bağdadi’ye mektup yazarak, erkekler gibi savaşmak istediklerini söyledi. İntikam almak ve erkekler gibi şehit olmak istediklerini iddia eden kadınlar, mektupta şu ifadeleri kullandı:

“Açıkça ve dikkatleri çekmeden konuşmak istiyoruz. Bizim problemimiz kız olmamız. Fakat öbür kızlar gibi değiliz ve bizim alakamız de onlardan farklı. Biz kılıçlarımızın gölgeleri üstüne ‘Allah’tan başka ilah yoktur!’ bayrağını çekmek istiyoruz. Ölüm bizim için yaşam, yaşam bizim için cihat!”

Mektuptan sonra, Deyr ez Zor’daki DAEŞ’li kadınların çatışmaya girdiğini gösteren fotoğraflar sosyal medyada yayımlandı.

Şimdiye kadar DAEŞ’li kadın teröristlerin ellerine silah aldıkları pek görülmedi. Fakat terör örgütünün gazetesinin Ekim sayısında, kadınların çatışmaya doğrudan katılımının artık mecburi görüldüğü söylenmişti.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

Kamu çalışanlarına indirimli tatil geliyor!

TÜRSAB'ın Başbakan'a sunduğu raporda, "Kamu çalışanlarına destek verilerek tatil yapmaları özendirilsin" talebi, memurlara indirimli ve 12 ay taksitle tatil olanağını gündeme taşıdı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz