Haber – Son Dakika – Güncel

DEAŞ, Rus Ajanın Boğazını Kesti

DEAŞ terör örgütü, Rusya’nın II Dünya Savaşının bitişini kutladığı Zafer gününde eline geçirdiği Rus ajanını infaz etti. Rus ajanının 12 dakikalık infaz görüntülerini yayınlayan örgütün videosunda Rusça konuşan farklı esirler de olduğu görüldü. Görüntüler ile ilgili Moskova’dan halen bir açıklama gelmedi.

DEAŞ, Rus Ajanın Boğazını Kesti

RUSYA’NIN ZAFER GÜNÜNDE YAYINLADILAR

Ajanın boğazının kesildiği 12 dakikalık Rusça video, Rusya’nın II. Dünya Savaşı’nın bitişini kutladığı Zafer Günü’nde yayınlandı. Suriye’de çekilen dehşet videosunda, üç esirin daha Rusça konuştuğu duyuluyor.

DAHA EVVEL DE YAPMIŞLARDI

Terör örgütü, daha evvel de benzer propaganda videoları servis etmişti. Söz konusu görüntülerde bazı Rus askerlerin ölümü yer alıyordu.

MOSKOVA’DAN AÇIKLAMA GELMEDİ

Moskova yönetimi, henüz görüntüyle alakalı bir açıklama yapmadı. Rusya Savunma Bakanlığı, Eylül 2015’ten bu yana operasyonların yürütüldüğü Suriye’de 30 kadar askerin öldüğünü daha evvel duyurmuştu.

TÜRKİYE İLE ANLAŞMA İMZALAMIŞLARDI

Rusya, Türkiye ve İran’la geçen hafta çatışmasızlık anlaşmasına imza atmıştı. Şam rejimini destekleyen Moskova, Aralık 2016’da da Halep’teki tahliyeler için Türkiye ile beraber hareket etmişti.

Terör örgütü DEAŞ şu anda Irak Musul ve Suriye’deki merkezi Rakka’da abluka altında tutuluyor. Örgütün batıdaki en büyük merkezi El Bab ise, Türkiye’nin Fırat Kalkanı Harekâtı’yla 23 Şubat tarihinde geri alındı.

DEAŞ, geçen sene elindeki toprakların dörtte birini kaybetti. 2014’ten bu yana Irak’ta kaybettiği alan ise yüzde 65. Irak’ta Felluce ve Libya’da Sirte gibi kentlerden temizlenen kanlı örgüt, Musul’u da kaybetmesi halinde sadece Rakka’ya sıkışacak.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ