DEAŞ’lı Teröristler Dua Etmeyi Bilmiyor

Birleşmiş Milletler Terörle Mücadele Merkezi tarafından DEAŞ terör örgütü ile ilgili hazırlanan raporda çok çarpıcı bilgiler bulunuyor. DEAŞ’a katılmak için bölgeye giden yabancılardan alınan bilgiye göre hazırlanan raporda teröristlerin eğitim durumlarından, ruh hallerine kadar pek çok konuya değinildi.


DEAŞ’lı Teröristler Dua Etmeyi Bilmiyor

“Bu kişiler Müslümanları koruduklarını söylüyorlar. Ancak hiçbir şey göründüğü şekilde değil. Din konusunda bilgileri yok. Dua nasıl edilir bunu bile bilmiyorlar. Hiçbiri iyi eğitim alamamış, saygın bir işleri yok” denilen çalışmayı yürüten Profesör Hamed el-Said ve İngiliz terör uzmanı Richard Barrett, birçok değişik unsura bağlı olması sebebiyle teröristlerin Suriye’ye gidiş amaçlarını genelleştirmenin zor olduğunu belirtti.

Vatan gazetesinde yer alan habere göre El-Said ve Barrett, Suriye’ye gidişlerde, sosyal ağlar ve aracı kişilerin önemli yer tuttuğunu fakat kişilerin örgütlere yönelik sempatilerinin de etkili olabileceğini bildirdi. Raporda, 12 ülkeden 43 teröristin 33’ünün Suriye’ye vardığı fakat daha sonra buradan ayrılmaya karar verdiği bildirildi. 10 teröristin ise Suriye’ye ulaşamadan güvenlik görevlileri tarafından yakalandığı açıklandı.

Rapora göre, Suriye’ye terörist olma amacıyla girmediklerini, dönerken de terörist olma amacı gütmediklerini söyleyen DEAŞ’lılar, Suriye’de kazandıkları tek askeri tecrübenin ise mermisiz atış talimi gibi basit uygulamalar olduğunu söyledi.

İşte DEAŞ’lıların profili:

İşsizler, eğitimleri yok, fakirlik içinde büyümüşler, İslam’ı bilmiyorlar, çoğu erkek, yaşları genç, İşçi sınıfı çocukları, hayatı manasız buluyorlar, ideoloji eksiklikleri bulnuyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

ABD'nin Irak'ın batısında bulunan Enbar bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yaptığı hava saldırısında içlerinde güvenlik güçlerinin de olduğu 7 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz