DEAŞ’lı teröristler kılık değiştirip PYD’ye destek veriyor

Afrin harekatı hakkında açıklamalar yapan AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “DEAŞ ve PYD, Rakka’da birlikte hareket ediyor. DEAŞ’lı teröristler tıraş olmuş PYD’li kılığında karşımıza çıkıyor.” ifadelerini kullandı.


DEAŞ’lı teröristler kılık değiştirip PYD’ye destek veriyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı’na ilişkin mühim açıklamalar yaptı.

“DEAŞ’LI MİLİTANLAR TIRAŞ OLMUŞ PYD’Lİ KILIĞINDA”

TRT Haber’de DEAŞ ile PYD’nin Rakka’da anlaştıklarını savunan Ünal, şunları belirtti:

“Peki bu DEAŞ’lı militanlar Rakka’dan çıktılar, peki bunlar nereye gittiler? Nerede karşımıza çıkacaklar? Şimdi gelen haberlere baktığımızda özellikle Afrin’de PYD saflarında tıraş olmuş PYD’li kılığında karşımıza çıkıyor. Ellerindeki bazı DEAŞ’lıları Türkiye’ye karşı savaşmaları koşuluyla serbest bıraktıkları haberleri geliyor. Terör ile terör temizlenmez. Musul’da bir şey gördük, DEAŞ Musul’da ortalama 460 milyon dolara el koydu. DEAŞ Musul’a girdi, ABD’nin Irak ordusuna yeni verdiği silahları, Irak ordusu bıraktı ve Musul’dan çekildi. Bir anda merkezi Musul olan bir terör devleti çıktı karşımıza.”

“PKK DEVLETİ YAPILANMASINA GİDİLDİĞİ NET BİR ŞEKİLDE GÖRÜLDÜ”

Ünal açıklamalarını şu şekilde sürdürdü:

“Bütün dünya yeni bir vaziyetle, yeni nesil bir terör şekliyle tanıştı. Şimdi, sınır güvenlik birimi, iç güvenlik birimi gibi ifadelerle Suriye içerisinde sanki Musul’da olduğu gibi bir terör yapılanmasına, daha da özelde bir PKK devleti yapılanmasına doğru gidildiği net bir biçimde görüldü. O yüzden Türkiye ne yaptı? Türkiye, çok doğru bir biçimde Fırat Kalkanı Harekatı’yla o yapının kalbine bir hançer gibi girdi, El- Bab’a kadar.”

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

DEAŞ’a karşı hava saldırısı düzenleyen ABD kendi askerlerini öldürdü!

ABD'nin Irak'ın batısında bulunan Enbar bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a yaptığı hava saldırısında içlerinde güvenlik güçlerinin de olduğu 7 kişi öldü, 11 kişi yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz