Demirtaş: CHP ile ittifak değiliz

HDP’nin tutuklu eş genel başkanı Selahattin Demirtaş Alman dergisine verdiği röportajda kendisini siyasi bir rehine olarak tanımladı. Cumhuriyet Halk Partisi hakkında da konuşan Demirtaş CHP ile HDP’nin siyasi ittifak olmadığını, birbirlerine karşı eleştirileri olduğunu söyledi. Demirtaş siyasi anlamda bir karanlık çağ yaşayan Türkiye’nin akıbeti için siyasi eleştirilerin ertelenebileceğini kaydetti.


Demirtaş: CHP ile ittifak değiliz

Ortak sorun AKP

HDP eş genel başkanı Demirtaş tutuklu bulunduğu cezaevinde bir alman dergisine röportaj verdi. Siyasi görüşleri ve ülke siyaseti hakkında açıklamalarda bulunan Demirtaş Türkiye’de CHP ile HDP’nin aynı safta olmadığını, birbirlerini sürekli eleştiren iki parti olduğunu söyledi. Ülkede demokrasi adına ciddi yaptırımların uygulandığını ve hukukun çiğnendiği bir dönemde sadece eleştirilere ara verdiklerini söyleyen Demirtaş ülkenin ortak sorunu olarak AKP hükümetini gösterdi.

Adaleti arıyorum

Adalet anlayışının tamamen kaybolduğunu ve kralcı olmayanların bir şekilde derdest edilerek susturulduğunu söyledi. Alman dergisinin tahliye sorusunu ise yanıtsız bırakan Demirtaş tahliye olmak için değil gerçek adaleti bulmak için mücadele ettiklerini ve herkesin kurtulmayı değil gerçeği bulmayı amaçlaması gerektiğini sözlerine ekledi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Genel Başkanlık İçin Muharrem İnce Kılıçdaroğlu’na Karşı Aday Oldu

Genel Başkanlık İçin Muharrem İnce Kılıçdaroğlu’na Karşı Aday Oldu

Bir önceki CHP Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu'nun arkasında kalarak CHP Genel Başkanlığı hayallerinden vazgeçen Yalova Milletvekili Muharrem İnce, 3-4 Şubat'ta gerçekleşecek Kurutlay'da aday olduğunu duyurdu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz