Deniz Yücel 1 yıl sonra tahliye edildi!

Geçtiğimiz sene 14 Şubat tarihinde tutuklanan gazeteci Deniz Yücel’in tahliye edildiği Alman Dışişleri Bakanlığı tarafından doğrulandı.


Deniz Yücel 1 yıl sonra tahliye edildi!

14 Şubat 2017’den beri tutuklu olan basın mensubu Deniz Yücel’in serbest bırakıldı. Alman Dışişleri Bakanlığı da tahliyeyi doğruladı.

BİR SENEDIR CEZAEVİNDEYDİ

44 yaşındaki Deniz Yücel bir senedir cezaevinde bulunuyordu.

BAŞBAKAN SİNYALİNİ VERMİŞTİ

Başbakan Binali Yıldırım, Merkel ile yapacağı görüşme öncesi Berlin-Ankara hattında gerilime sebep olan tutuklu basın mensubu Deniz Yücel ile ilgili “Ben onun kısa süre içinde serbest kalacağını umuyorum. Kısa bir sürede gelişme olacağı görüşündeyim” demişti.

NE OLMUŞTU?

Gazeteci Deniz Yücel geçen sene 14 Şubat’ta İstanbul’da kendi isteğiyle ifade vermek üzere gittiği emniyette gözaltına alınmış, 27 Şubat’ta da ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve terör propagandası yapmak’ suçlamasıyla tutuklanmıştı. Silivri Cezaevi’nde tutulan Yücel ile ilgili henüz iddianame hazırlanmadı. Almanya, Türkiye ile ilişkilerin normalleşmesi için Yücel’de dahil olmak üzere Türkiye’de siyasi gerekçelerle tutuklu bulunan altı Alman vatandaşının serbest bırakılmasını talep etmişti. Yücel’in Türk ve Alman vatandaşlığı bulunuyor.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Terör örgütü PKK karıştı! Örgüt içi infazlar başladı

Afrin operasyonu başladıktan sonra örgüt içi anlaşmazlıklar neticesinde 30 terörist infaz edildi. Hüseyin Gabar adlı terörist Raco'ya, Mani Agid ise Cinderesi'ne yeni elebaşı olarak gönderildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz