Denize düşen balıkçıyı oltanın misinası kurtardı

Antalya’da balık avlarken falezlerden denize düşen Seyfettin Çetin, kayalıklardan kendisine doğru fırlatılan oltanın ucundaki misinaya tutunup dalgalara kapılmaktan son anda kurtuldu.


Denize düşen balıkçıyı oltanın misinası kurtardı

Lara Falez Parkı’ndaki kayalıklarda balık avlayan 47 yaşındaki Seyfettin Çetin, oltasının takılması üstüne kayalıklardan 10 metre indi. Bu esnada dengesini kaybeden Çetin, 20 metreden denize düştü. Dalgalar sebebiyle kıyıdan uzaklaşan Çetin, bütün çabalarına rağmen kıyıya yanaşamadı. Balıkçı arkadaşlarının kendisine doğru attığı olta ucundaki misinaya tutunarak dalgalara kapılmaktan kurtulan Çetin, bir müddet daha deniz üstünde kıyıya çıkmak için mücadele etti.

İhbar üstüne olay yerine gelen polis ekipleri, kıyıdan Çetin’e ulaşamayınca Sahil Güvenlik ekiplerinden yardım istendi. Ortalama 1 saat süren kurtarma çalışmasında kıyıya çıkmak için verdiği mücadele sebebiyle yorulan Çetin’e satıhta kalabilmesi için çevredekiler, bidon ve pet şişe atarken bir taraftan da dayanması için telkinde bulundu. Bu arada polis ekiplerinin attığı can simidine sarılarak bir müddet daha bekleyen Çetin’in imdadına Sahil Güvenlik ekipleri yetişti.

Sahil Güvenlik botuna alınarak karaya çıkarılan Çetin’in arkadaşı Orhan Selvi, “Arkadaşımın oltası kayaya takıldı, kurtarayım derken düştü. 45 dakika suda beklemek mecburiyetinde kaldı. Oltanın ucundaki misinayla onu hayatta tutmaya çalıştık.” Bir başka balıkçı Uğur Selvi de “Üç kez kayalıklara getirdik, iki defa oltanın ucundaki misina koptu. Misina kopunca uzaklaştı. 100 metre kadar açığa sürüklendi. Kendisini inmemesi için uyardık ama oltasını kurtarmak istedi, dengesini kaybedip düştü. Yardım olsun diyerek bidon attık, onu göndermesek dibe batardı. Yaşamını misinaya ve bidona borçlu desek olur.” diyerek konuştu. Akdeniz Üniversitesi Hastanesine kaldırılan Çetin’in sağlık vaziyetinin iyi olduğu bildirildi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir

91 yaşında köpek saldırısına uğrayan yaşlı adam omzunu kırdı

Antalya Kaş'ta 91 yaşındaki Mustafa Kaya köpeklerin saldırısına maruz kalınca yere düşerek omzu kırıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz