Denize Giren İki Kişi, Canlarını Zor Kurtardı

Zonguldak’ın Kozlu ilçesinde sıcaklardan bunalan iki kuzen denize girdi. Denizdeki dalgaların artması sebebiyle iki kuzen karaya çıkmakta güçlük çekti. 1 saat kadar denizde kalan iki kuzen çevredekilerin yardımıyla kurtarıldı.


Denize Giren İki Kişi, Canlarını Zor Kurtardı

Zonguldak’ın Kozlu İlçesi’nde serinlemek için girdikleri denizde dalgalar sebebiyle açığa sürüklenen 2 kuzen, çevrediklerin yardımıyla kurtuldu.

Denize Giren İki Kişi, Canlarını Zor Kurtardı

1 SAATLİK MÜCADELENİN ARDINDAN KIYIYA ÇIKTILAR

Kozlu sahilinde 21 yaşındaki Arif Danışmaz ve kuzeni 23 yaşındaki Ertuğrul Danışmaz, saat 16.30 sıralarında serinlemek için denize girdi. 2 kuzen bir müddet yüzdükten sonra dalgaların etkisiyle açığa sürüklendi. Kuzenlerin kıyıya çıkamadığını fark edenler durumu polise bildirdi. Sahile polis, sağlık ekibi ve AFAD yönlendirildi. Kıyıdan aşağı yukarı 200 metre açığa sürüklenen kuzenleri kurtarmak için yakınları ve çevrede piknik yapan vatandaşlar seferber oldu. Suda çırpınan kuzenler, kendilerine atılan can simidine tutundu. Bu sırada Ertuğrul Danışmaz’ın babası da kurtarma çalışmalarına kıyıdan yardım etti. 1 saatlik mücadelenin ardından kıyıya yüzmeyi başaran kuzenler, vatandaşların yardımıyla denizden çıkartıldı. Sağlık ekiplerinin müdahalede bulunduğu kuzenler, sağlık kontrolü için ambulanslarla Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

“ÇIKARMAYA ÇALIŞTIK ÇIKARAMADIK”

Ertuğrul Danışmaz’ın babası Halit Danışmaz, piknik yapmak için sahil kenarına geldiklerini söyleyerek, “Denize girdiklerini bilmiyordum. Çıkamadılar, 1 saattir denizdeydiler. Bizde çıkarmaya çalıştık çıkaramadık. Durumları gayet iyi” dedi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Jandarma’dan Zonguldak’ta uyuşturucu operasyonu! 38 kişi gözaltında

Jandarma’dan Zonguldak’ta uyuşturucu operasyonu! 38 kişi gözaltında

Zonguldak İl Jandarma Komutanlığı’nca Çaycuma, Gökçebey, Devrek ve Kozlu ilçelerinde ve İstanbul’da düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, aralarında mahkumların, infaz memurların ve esnafların bulunduğu 38 kişi gözaltına alındı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz