Devlet Bahçeli Misak-ı milli ruhunu savundu

Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Misak-ı Milli’yi savunarak MHP bitti diyenlere sert yanıt verdi.


Devlet Bahçeli Misak-ı milli ruhunu savundu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün yaptığı Grup toplantısında çok önemli açıklamalarda bulunarak Osmanlı devletinin yıkılmasının ardından Anadolu’da kurulan Türkiye’nin lideri Gazi Mustafa Kemal paşanın, Misak-ı Milli’yi Türk halkının anayasası olarak ilan ettiğini dile getirdi. Ayrıca Misak-ı Milli’nin yaşatılması gereken bir yemin olduğunu da ifade eden Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi hakkında da bitti iddialarına karşılık bu iddiaları dile getirenlerin ağızlarının payını aldığını söyledi.

TÜRKİYE VATAN TÜRMENELİ İSE DAVADIR

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Bahçeli Kuzey Irak’ta yaşanan krizlerle ilgili olarak da parti olarak Kerkük, Musul ve Türkmeneli’ni savundukça birilerinin rahatsız olduğunu ve çılgına döndüğünü dile getirerek, beter olmaları ve daha fazla çıldırmaları temennisinde bulundu.Türkmeneli’ni namus olarak gördüklerini belirten Bahçeli o bölgede talana ve yağmaya müsaade etmeyeceklerini aktararak, Türkiye’nin vatan olduğunu Türkmeneli’nin ise davaları olduğunu açıkladı.

BU GERÇEK HİÇ BİR ZAMAN DEĞİŞMEYECEK

Aynı zamanda hiçbir dönem yabancıların yanında olmadıklarını her zaman Türkiye’nin yanında bulunduklarını açıklayan Milliyetçi Hareket Partisi lideri Bahçeli bunun her zamanda böyle olacağı vurgusunu yaptı. Bahçeli kendilerinin son kale olduklarını belirterek her daim Türkmenlere kol kanat gereceklerini ve bu gerçeğin hiçbir zaman değişmeyeceğini söyledi. Bununla birlikte Bahçeli savundukları düşünceden vazgeçmeyeceklerini dile getirerek ülkücüleri eleştirenlere de sert bir dille cevap vererek onları iyi tanıdıklarını açıkladı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Devlet Bahçeli, Kürt oyları düşer mi? sorusuna çıldırdı!

Devlet Bahçeli, Kürt oyları düşer mi? sorusuna çıldırdı!

Partisinin grup toplantısında söz alan Bahçeli, "Seçim ittifakı Kürt oylarını etkiler mi?" diye konuşanlara "MHP'yi kim Kürt düşmanı gösteriyorsa alçaktır." ifadelerini kullanarak sert bir şekilde yüklendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz