Devlet Bahçeli Misak-ı milli ruhunu savundu

Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Misak-ı Milli’yi savunarak MHP bitti diyenlere sert yanıt verdi.


Devlet Bahçeli Misak-ı milli ruhunu savundu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün yaptığı Grup toplantısında çok önemli açıklamalarda bulunarak Osmanlı devletinin yıkılmasının ardından Anadolu’da kurulan Türkiye’nin lideri Gazi Mustafa Kemal paşanın, Misak-ı Milli’yi Türk halkının anayasası olarak ilan ettiğini dile getirdi. Ayrıca Misak-ı Milli’nin yaşatılması gereken bir yemin olduğunu da ifade eden Bahçeli, Milliyetçi Hareket Partisi hakkında da bitti iddialarına karşılık bu iddiaları dile getirenlerin ağızlarının payını aldığını söyledi.

TÜRKİYE VATAN TÜRMENELİ İSE DAVADIR

Milliyetçi Hareket Partisi lideri Bahçeli Kuzey Irak’ta yaşanan krizlerle ilgili olarak da parti olarak Kerkük, Musul ve Türkmeneli’ni savundukça birilerinin rahatsız olduğunu ve çılgına döndüğünü dile getirerek, beter olmaları ve daha fazla çıldırmaları temennisinde bulundu.Türkmeneli’ni namus olarak gördüklerini belirten Bahçeli o bölgede talana ve yağmaya müsaade etmeyeceklerini aktararak, Türkiye’nin vatan olduğunu Türkmeneli’nin ise davaları olduğunu açıkladı.

BU GERÇEK HİÇ BİR ZAMAN DEĞİŞMEYECEK

Aynı zamanda hiçbir dönem yabancıların yanında olmadıklarını her zaman Türkiye’nin yanında bulunduklarını açıklayan Milliyetçi Hareket Partisi lideri Bahçeli bunun her zamanda böyle olacağı vurgusunu yaptı. Bahçeli kendilerinin son kale olduklarını belirterek her daim Türkmenlere kol kanat gereceklerini ve bu gerçeğin hiçbir zaman değişmeyeceğini söyledi. Bununla birlikte Bahçeli savundukları düşünceden vazgeçmeyeceklerini dile getirerek ülkücüleri eleştirenlere de sert bir dille cevap vererek onları iyi tanıdıklarını açıkladı.

Yazar: İbrahim Değirmen

İbrahim Değirmen
Yurt dışında yaşayan İbrahim Değirmen yapmış olduğu siyasi haberler ile haber sektöründe adını sıkça duyurmuş bir isimdir. Değirmen, yazarlık yeteneğini siyaset alanı haricinde birçok alanda da sergileyerek başarılı haberlere imza atmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Nabi Avcı 15 Temmuz hainleri üzerinden ABD’ye mesaj verdi

Nabi Avcı 15 Temmuz hainleri üzerinden ABD’ye mesaj verdi

AK Parti Eskişehir Milletvekili Prof. Dr. Nabi Avcı, ABD ve Türkiye arasında yaşanan vize krizi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz