24 Ağustos 2017 Perşembe

Dilenci çocuklara para değil kitap verin!

Türkiye Juba Büyükelçisi Hasan Sevilir Aşan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda büyük ilgi topladı. Aşan ışıklarda bekleyen dilenci çocuklara para yerine hikaye kitabı hediye etmeyi teşvik eden paylaşımda araçlarda torpido gözüne hikaye kitapları yerleştirilmesi ve çocuklara dağıtılması tavsiye edildi.


Paylaşım büyük ilgi gördü

Türkiye’de hemen hemen her ışıkta rastlanan dilenci çocuklar kimi zaman acınarak kimi zaman da nefretle bakılan çocuklardır. Bu noktada yaptığı sosyal medya paylaşımı ile büyük bir fikir sunan Aşan ışıklarda bekleyen çocuklar için aracında hazırladığı sürprizi sundu. Çocukların bir şekilde toplum tarafından dilenmeye zorlandığını ve esasında her çocuğun kazanılabilir bir servet olduğunu hatırlatan Aşan paylaşımında ışıklarda bekleyen bir çocuğa para yerine kitap verdiğini gösterdi.

Araçlarda kitap bulunduruluyor

Çocuğun şaşkınlıkla karışık sevinci ise görülmeye değerdi. Twitter üzerinden yapılan bu paylaşım binlerce kez retweet yapıldı ve kısa sürede sosyal medyanın gündemi olmayı başardı. İnsanlar ışıklarda bekleyen dilenci çocuklar için araçlarında kitap bulundurmaya başladı.

İlginizi Çekebilir

AÖF 3 ders sınavı ne zaman açıklanır?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’ni yakından ilgilendiren 3 ders sınavı sonuçları ne zaman açıklanacak? Sorusu için uzmanlar ortalama bir tarih verdi. İddiaya göre 22 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen sınavın sonuçları 10 gün içinde açıklanacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yaz