Dilenci çocuklara para değil kitap verin!

Türkiye Juba Büyükelçisi Hasan Sevilir Aşan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda büyük ilgi topladı. Aşan ışıklarda bekleyen dilenci çocuklara para yerine hikaye kitabı hediye etmeyi teşvik eden paylaşımda araçlarda torpido gözüne hikaye kitapları yerleştirilmesi ve çocuklara dağıtılması tavsiye edildi.


Dilenci çocuklara para değil kitap verin!

Paylaşım büyük ilgi gördü

Türkiye’de hemen hemen her ışıkta rastlanan dilenci çocuklar kimi zaman acınarak kimi zaman da nefretle bakılan çocuklardır. Bu noktada yaptığı sosyal medya paylaşımı ile büyük bir fikir sunan Aşan ışıklarda bekleyen çocuklar için aracında hazırladığı sürprizi sundu. Çocukların bir şekilde toplum tarafından dilenmeye zorlandığını ve esasında her çocuğun kazanılabilir bir servet olduğunu hatırlatan Aşan paylaşımında ışıklarda bekleyen bir çocuğa para yerine kitap verdiğini gösterdi.

Araçlarda kitap bulunduruluyor

Çocuğun şaşkınlıkla karışık sevinci ise görülmeye değerdi. Twitter üzerinden yapılan bu paylaşım binlerce kez retweet yapıldı ve kısa sürede sosyal medyanın gündemi olmayı başardı. İnsanlar ışıklarda bekleyen dilenci çocuklar için araçlarında kitap bulundurmaya başladı.

Yazar: Niyazi Topcu

Niyazi Topcu
Niyazi Topcu, 1980 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 1998 yılından buyana bilişim ve medya sektöründe başarılı çalışmalara imza atmıştır. Siyaset alanında faal olan Topcu, çeşitli habercilik alanında da başarılı haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Üniversite öğrencileri için destek kursu açıldı

Üniversite öğrencileri için destek kursu açıldı

Türkiye genelinde üniversiteye hazırlanan öğrenciler için verilen destek kurslarından bir tanesi Bağcılar’da hizmet vermeye başladı.

Bir Cevap Yazın

İsminizi yazmadan "Misafir" şeklinde yorum yapabilirsiniz. Yorumlarınız uygun görülürse 30 dakika içerisinde yayına alınacaktır.

Yorum Yaz