Dilenci çocuklara para değil kitap verin!

Türkiye Juba Büyükelçisi Hasan Sevilir Aşan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda büyük ilgi topladı. Aşan ışıklarda bekleyen dilenci çocuklara para yerine hikaye kitabı hediye etmeyi teşvik eden paylaşımda araçlarda torpido gözüne hikaye kitapları yerleştirilmesi ve çocuklara dağıtılması tavsiye edildi.


Dilenci çocuklara para değil kitap verin!

Paylaşım büyük ilgi gördü

Türkiye’de hemen hemen her ışıkta rastlanan dilenci çocuklar kimi zaman acınarak kimi zaman da nefretle bakılan çocuklardır. Bu noktada yaptığı sosyal medya paylaşımı ile büyük bir fikir sunan Aşan ışıklarda bekleyen çocuklar için aracında hazırladığı sürprizi sundu. Çocukların bir şekilde toplum tarafından dilenmeye zorlandığını ve esasında her çocuğun kazanılabilir bir servet olduğunu hatırlatan Aşan paylaşımında ışıklarda bekleyen bir çocuğa para yerine kitap verdiğini gösterdi.

Araçlarda kitap bulunduruluyor

Çocuğun şaşkınlıkla karışık sevinci ise görülmeye değerdi. Twitter üzerinden yapılan bu paylaşım binlerce kez retweet yapıldı ve kısa sürede sosyal medyanın gündemi olmayı başardı. İnsanlar ışıklarda bekleyen dilenci çocuklar için araçlarında kitap bulundurmaya başladı.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Arabayla gelip açım diye dilenmeye başladı!

Arabayla gelip açım diye dilenmeye başladı!

İstanbul'da E-5 otoyolu Çobançeşme civarında arabasıyla gelen bir grup dilenci, kıyafetlerini değiştirmelerinin ardından yola çıkarak dilenmeye başladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz