Dilencilerin çetesine polis baskın düzenledi

İstanbul’da düzenlenen operasyon sonucunda bir çetenin mülteci çocuklarını para karşılığı kiralayarak dilendirdiği ortaya çıktı.


Dilencilerin çetesine polis baskın düzenledi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü harekete geçti ve bugün yapılan operasyonlar kapsamında satın alınan ve kiralanan çocuk mülteci çetesine baskın yaptı. Suriye’den özel olarak aylık 1000 TL para karşılığında dilendirilmek üzere Türkiye’ye getirilen yaşları 18 yaş altındaki mülteci çocukların her gün vatandaşın karşısında duygu sömürüsü yaparak aylık çete örgütlerine binlerce lira para kazandırdığı öğrenildi. İnsan ticareti gibi alanlarda parmakları olan çetenin üzerine EGM çöktü. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen operasyonda 22 kişinin tutuklandığı açıklanırken, tutuklanan kişilerin yanında 25 Suriyeli çocuğun kurtarıldığı da açıklandı.

40.404 TL BOZUK PARA ÇIKTI

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü farklı adreslere yapılan operasyonlar sonucunda 25 çocuğun kurtarılarak yurtlara götürüldüklerini açıklayarak çetenin elinden tamı tamına 40 bin 404 lira bozuk para, 427 dolar, 207 Euro para çıktığını bildirdi. Paraların EGM kapsamında korumaya alındığı ifade edildiğini açıklanırken, 25 şüpheliden 22’sinin tutuklandığı ifade edildi. Olayla ilgili soruşturma ve diğer operasyonların kesintisiz sürdüğü EGM yetkililerince ifade edildi.

BAŞKA ÇETELER OLABİLİR

Suriye ve diğer ülkelerden Türkiye’ye gelen ve durumları iyi olmayan çocukların bu şekilde kiralanarak dilendirilmesi akıllara başka çeteler olup olamayacağı sorusunu getirdi. Emniyet yetkilileri bu sorular üzerine net bir cevap vermezlerken bu tür olaylar ile ilgili operasyonların sürekli olarak devam ettiğini ve suçlulara hiçbir zaman göz açtırılmayacağı söylendi.

GÜNÜN ÖZETİ
Haber Video
İlginizi Çekebilir
Polisin dur ihtarına uymayıp kaçan araç kaza yaptı

Polisin dur ihtarına uymayıp kaçan araç kaza yaptı

Polis ekiplerinin dur ihtarına uymayan araç başka araçlara çarparak durdu. Duran araçtan yaya olarak kaçmaya başlayan bir kişi bir arabanın çarpması neticesi ağır yaralandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yorum Yaz